Цивільним українцям дозволять зброю та стріляти в окупантів

Днями Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє цивільним «брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії» росії. Задля цього, вони зможуть отримати зброю.

poltavska-khvilia_xcwi/ajUV3_Yng.jpeg
Фото: mil.in.ua

Про це йдеться у тексті закону «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».

Як вказано у законі, на час воєнного стану усі цивільні особи можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії росії та/або інших держав. Для цього вони зможуть отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, встановлених Міністерством внутрішніх справ України.

«Застосування цивільними особами вогнепальної зброї, отриманої відповідно до цього Закону, здійснюється аналогічно до застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України», — йдеться у тексті закону.

Згідно з текстом закону, для відсічі можна використовувати і власну нагородну чи спортивну зброю. Також дозволяють стріляти по окупантах з мисливської нарізної, гладкоствольної чи комбінованої зброї.

За вбивство окупантів цивільні не нестимуть відповідальності.

До слова, як вказують у законі, опісля припинення або скасування воєнного стану зброю доведеться здати протягом 10 днів. Її та невикористані боєприпаси до неї необхідно буде принести до органів Національної поліції України.

За порушення вимоги, передбаченої цією статтею, цивільні особи несуть кримінальну відповідальність.


Нагадуємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Слава Україні!

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар