«ТЦК не ставлять за мету мобілізувати мешканців сіл» — речник обласного військкомату

21 березня відбувся брифінг речника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Романа Істоміна. Військовослужбовець розповів про мобілізацію сільського населення і діяльність блогерів та адвокатів, які допомагають ухилитися від призову.

poltavska-khvilia_xcwi/rAoy_xJIg.jpeg
Роман Істомін, речник Полтавського обласного ТЦК та СП. Фото "Полтавської хвилі"

За словами Романа Істоміна, ТЦК не ставлять собі за мету мобілізувати мешканців сіл.

«Я зараз не готовий надати статистику, який відсоток мобілізованих у містах, який у селах. У нас є Полтавський міський ТЦК, який працює виключно в межах Полтавської громади. Я можу пояснити цей факт: коли з невеличкого села мобілізують трьох чоловіків — це вже набагато відчутніше, ніж коли у місті мобілізують 100 чоловіків. Крім того, в селі інформація розповсюджується набагато швидше, в одному кінці села мобілізували, а в іншому кінці села вже знають, куди його відправили», — пояснив речник.

Він також прокоментував діяльність блогерів і адвокатів, які поширюють неправдиву інформацію про ТЦК.

«Якщо людина блогер, вона вміє розмовляти так, як їй це вигідно. Коли звичайний військовослужбовець ТЦК, який пройшов бої, у якого є контузії, у якого є зараз завдання здійснювати заходи оповіщення, підходить до громадянина і просить показати документи, у відповідь чує, що він не повинен, що ТЦК — це приватна структура, що йому байдуже, бо так сказали в Tik-Tok чи YouTube. І тут військовослужбовець не повинен допустити конфлікту, це основне.
Тому більшість таких відео не несуть абсолютно ніякої правдивої інформації й спрямовані виключно на те, щоб глядачі цього адвоката побачили, чим він займається, почули як він гарно розповідає і потім звернулися до нього по допомогу. Але ТЦК працюють в рамках закону, тому безглуздість подібних закидів буде доведена в судовому процесі. Адвокат свої гроші отримає, більшого йому в принципі не потрібно», — розповів Роман Істомін.

Раніше ми розповідали, як працює реєстр військовозобовʼязаних на Полтавщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • В
    Вiктор
    22 бер.
    Да даже уже в зарубежной прессе пишут о том, что в украинских селах мужиков не осталось. Вон почитайте Washington Post. Но нет, у наших как всегда "мы ни в чем не виноваты, и сельских жителей специально не мобилизуем". Просто в городах люди побогаче живут и имеют возможность откупиться.
    Відповісти