Повістки на вулицях, електронна черга та зміни в отриманні відстрочки: головне про мобілізацію на Полтавщині

13 червня відбувся брифінг речника Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна. Чоловік розповів про процедуру вручення повістки, зняття з військового обліку за кордоном, ситуацію з відстрочками у нашому регіоні та інші питання, що стосуються мобілізації.

poltavska-khvilia_xcwi/7fjEgKUIg.jpeg
Начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Фото: «Полтавська хвиля»

Оповіщення військовозобов'язаних та штрафи за порушення правил військового обліку

За словами Істоміна, за адресами місць проживання військовозобов'язаних оповіщають через дільниці оповіщення, представники ТЦК та СП, представники районних військових адміністрацій, групи оповіщення. За місцем роботи або навчання повістки можуть вручити представники підприємства або закладу освіти, групи оповіщення або представники військкоматів. У громадських місцях повістку можуть вручити військовослужбовці ТЦК та СП або групи оповіщення.

За неприбуття за повісткою, відсутність військово-облікового документа, відмова під проходження ВЛК громадяни можуть отримати від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн штрафу, оскільки це порушення правил військового обліку.

Зміни в отриманні відстрочки та повторний огляд обмежено придатних

Порядок отримання відстрочки від служби змінили. Відтепер для розгляду відстрочки створюють комісію, яку очолює голова районного ТЦК та СП.

«Якщо військовозобов’язаний громадянин має право на отримання відстрочки, він має особисто подати заяву на ім’я голови комісії ТЦК та СП за визначеною формою. За нею відразу подаються документи, які підтверджують правила відстрочки, або оригінали, або копії, завірені в установленому порядку», — додає Роман Істомін.

Комісія розглядає подану заяву, оцінює законність підстав надання відстрочки. Після прийняття рішення щодо заяви комісія сконтактує з військовозобов'язаним. Якщо заяву ухвалили — йому нададуть довідку, в якій зазначать строк відстрочки.

Також речник обласного військкомату додав, що всі громадяни, раніше визнані «обмежено придатними» мають повторно пройти медичний огляд для визначення придатності до служби.

Військовий облік за кордоном і для жінок з медичною і фармацевтичною освітою

За словами Істоміна, українці, які були зняті з військового обліку в зв'язку з виїздом за кордон на понад три місяці, зобов'язані протягом 30 днів, починаючи від 18 травня, стати на облік.

«Зняття з військового обліку – це тимчасове явище. Це не виключення з обліку. Всі, хто знімаються з нього, повинні рано чи пізно стати на військовий облік», – додає військовослужбовець.

Жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік. На них поширюються правила військового обліку, а за їх порушення вони можуть нести адміністративну відповідальність. Водночас вони не зобов'язані носити із собою військово-облікові документи.

«Призвання на військову службу жінок під час мобілізації відбувається лише у добровільному порядку на підставі власноруч написаної ними заяви на ім’я начальника ТЦК та СП», – говорить Роман Істомін.

Батальйон БПЛА та нові спеціальності

За словами військовослужбовця, військові створили спеціальний рекрутинговий центр, у якому навчають керувати, налаштовувати та ремонтувати безпілотники. Навчання у центрі триває 60 днів.

«З 1 вересня цього року у вищих військових навчальних закладах розпочинається підготовка за новими спеціальностями: кіберзахист та кібервплив, системи ведення кіберборотьби, кіберрозвідка, міжнародне співробітництво у сфері оборони та воєнні стратегії, управління діями підрозділів морських безекіпажних систем, експлуатація та ремонт морських безекіпажних систем», – додає військовослужбовець.

Електронна черга та електронна повістка

Електронна черга у регіоні ще тестується. ТЦК та СП лише отримує інформацію з цієї черги про кількість та час записаних громадян.

«За допомогою реєстрів надсилати повістки не можна. Немає такої можливості. По-перше, це не прописано в законі, що за допомогою якогось реєстру, можна надіслати її. Повістка має кудись прийти: фізично або електронно. Найбільша зараз суперечка щодо додатка «Реєстр+», щоб туди надсилати ці повістки, у електронному вигляді. Але законодавчо визначено лише два способи: особисто або поштою».
«Я вже не втомлююся наголошувати: якби протягом хоча б останніх п’яти років, громадяни України, хоча б чоловіки, хоча б військовозобов’язані, вчасно повідомляли про зміну своїх облікових даних до ТЦК та СП, цих повісток на вулицях, цілком можливо, не було б. Бо в ТЦК та СП була б актуальна їхня адреса і їхні актуальні дані й оповіщення здійснювалося б за адресою проживання, так, як це було в перші місяці повномасштабного вторгнення. Тому, це не те, що ми захотіли когось тригерити, – це вимушений крок», – зазначив Роман Істомін.

Нагадаємо, що у Полтаві стартував пілотний проєкт за принципом «рівний-рівному».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • M
    MrsFox
    14 черв.
    Выступления представителей ТЦК кроме рвотного рефлекса, честно говоря, больше ничего не вызывают. Мобилизация превратилась в сущий кошмар. На улицах хватают, бронь получить невозможно, и неважно кем ты работаешь. Насколько я знаю, у нас с медиками, например, проблемы такие же как в Одессе. Тоже брони не дают, работать некому скоро будет.
    Відповісти