У 51 тисячу гривень обійдеться керування автівкою під наркотиками двом кременчуківцям

У Кременчуці патрульні зупинили двох водіїв, які були під дією наркотиків та відмовилися проходити медогляд — суд призначив порушникам по 51000 грн штрафу.

20 та 28 липня у Кременчуці Крюківський та Автозаводський суди оштрафували на 51 тис. грн двох водіїв за керування автомобілями у стані наркотичного сп’яніння. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Так, 20 липня Крюківський райсуд Кременчука оштрафував Сергія Савченка, який 26 квітня керував автомобілем ВАЗ 2109 у стані наркотичного сп’яніння. Чоловік від проходження медогляду відмовився. Раніше порушник вже двічі протягом року притягався до відповідальності за керування автомобілем у стані сп’яніння, тож патрульні склали адмінпротокол за ч. 3 ст. 130 КУпАП — керування автомобілем у стані сп’яніння повторно.

На судові засідання Савченко не з’являвся. Тож суддя Олександр Маханьков призначив порушнику штраф — 51 тис. грн з позбавленням прав на 10 років. Чоловік може сплатити штраф добровільно протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі її оскарження — не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Якщо ж Савченко не сплатить штраф у зазначений строк, тоді з нього примусово стягується подвійний розмір штрафу — 102 тис. грн.

Другий випадок трапився 5 червня, близько 1:30. На проспекті Полтавському патрульні зупинили Петра Савицького, який перебував за кермом ВАЗ 21061 у стані наркотичного сп’яніння. Чоловік також від проходження медогляду відмовився. Раніше Савицький так само вже двічі протягом року притягався до адмінвідповідальності за аналогічне правопорушення.

Патрульні склали адмінпротокол за фактом керування автомобілем у стані сп’яніння повторно (ч. 3 ст. 130 КУпАП). В судове засідання Савицький також не з’явився. Суддя Олександр Гусач призначив порушнику штраф — 51 тис. грн, але водійських прав чоловіка не позбавляли.

Ставицький також має сплатити штраф протягом 15 днів з дня вручення копії постанови. Інакше примусово з чоловіка стягнуть вже 102 тис. грн.

В обох випадках у правопорушників не конфісковували автомобілі. Хоча згідно зі змінами від 2021 року до КУпАП, якщо особа вже двічі протягом року зазнавала адміністративного стягнення за ці порушення, передбачено:

  • штраф 51 тис. грн;
  • позбавлення права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника;
  • адміністративний арешт на строк 15 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар