У Глобиному побудують лінію для виготовлення високоякісних кормових добавок
Нова лінія з виробництва соєвого протеїнового концентрату може з'явитися на Глобинському переробному заводі.
Її планує побудувати протягом двох років агропромхолдинг Астарта-Київ, повідомили у Полтавській ОДА. Для цього компанія інвестує близько 50 млн доларів і створить понад 80 робочих місць.
Як зауважили в ОДА, ця лінія необхідна для виробництва соєвого протеїнового концентрату з негранульованого соєвого шроту методом екстракції з використанням водно-спиртового розчину. Продукт будуть використовувати як високоякісну кормову добавку для всіх видів тварин, птиці, риби.
Як зауважують на сайті ОДА, ця лінія – «перший на Полтавщині інвестиційний проєкт, який будуть реалізовувати за підтримки “інвестнянь”». Відповідні меморандуми підписали у минулому році, між підприємством, тодішнім головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим та UkraineInvest – державним офісом, який безоплатно разом із ОДА супроводжуватиме цей проєкт. Глобинський переробний завод отримає державну й обласну підтримку, йдеться у повідомленні.
Як зауважують в ОДА, 11 січня пройшло засідання міжвідомчої робочої групи, на якій обговорили питання, що виникають під час реалізації проєкту. Участь в заході взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, АТ «Полтаваобленерго», АТ «Полтавагаз», ВП «Полтавська дирекція залізничних перевезень», Глобинської міської ради, Кременчуцької райдержадміністрації та Агропромхолдингу «Астарта-Київ».
«Головне завдання – надати інвестору всебічну державну підтримку. Ми завжди відкриті до діалогу. Прошу керівників відповідних служб відповідально поставитись до кожного напрямку реалізації інвестиційного проєкту», – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Максим Калінін. За його словами, наразі Глобинська міськрада розробляє генеральний план міста, щоб ТОВ «Астарта Агро Протеїн» отримало містобудівні умови. Уже підготували заявку на отримання технічних умов на підключення електроенергії, газу. Обговорюються шляхи прокладання залізничних колій до майбутнього цеху відвантаження.
Нагадаємо, що для шкільних їдалень Полтавщини закупили понад 200 одиниць техніки