У міністерстві розповіли, кого братимуть в тероборону
У підрозділи територіальної оборони в Україні братимуть українців, які пройшли військову службу у Збройних Силах України, службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах.
Про це повідомили на сторінці Головного управління розвідки Міністерства оборони України у Facebook.
Проте у добровольчі загони прийматимуть не лише «служивих».
Як вказано у статті 9 Закону України «Про основи національного спротиву», громадян України, які не проходили службу у ЗС України, військових формуваннях та правоохоронних органах, серед інших прийматимуть до добровольчих формувань територіальних громад. Для цього їм треба скласти Присягу добровольця територіальної оборони, пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт добровольця територіальної оборони.
Як вказують на сайті Арміяinform, «перевага служби в територіальній обороні у тому, що військові служитимуть поруч із домівкою та захищатимуть свою малу Батьківщину. В особливий період укомплектування частин здійснюватиметься військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом. Вони обійматимуть офіцерські, старшинські, сержантські та солдатські посади. Усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису. Їм надаватиметься безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Також за всіма військовослужбовцями зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову».
На сайті міністерства також вказали, що до складу добровольчих формувань територіальних громад не будуть зараховувати раніше засуджених до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину осіб, окрім реабілітованих. Також не прийматимуть тих, хто має дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів.
Нагадаємо, чи треба жінкам збирати речі в армію?