Військовий облік для жінок: збирати речі в армію?

З 17 грудня вступив у дію Наказ Міноборони №313 щодо затвердження переліку професій і спеціальностей, за якими жінки підлягатимуть військовому обліку.

poltavska-khvilia_xcwi/KP4jyET7g.jpeg
(Фото — news.dtkt.ua)

Представниці багатьох професій в Україні стануть військовозобов'язаними. Яким буде алгоритм?

На брифінгу Командування Сухопутних військ розповіли, що порядок прийняття жінок на військовий облік не відрізнятиметься від алгоритму, який проходять чоловіки.

За попередньою інформацією, жінка повинна повідомити свого керівника і подати до регіонального військкомату пакет документів:

  • заяву;
  • копію паспорта;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • документи про освіту;
  • документи про сімейний стан.

В ОВК вирішують чи підлягає жінка військовому обліку. Якщо так, то її відправляють на медкомісії за місцем проживання.

Радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова уточнила, що остаточний алгоритм розроблять до кінця наступного тижня й оприлюднять на сайтах місцевих військкоматів. Таку ж інформацію повідомив і речник Полтавського ОВК Роман Істомін.

«Поки що військовий облік чоловіків та жінок здійснюється на однакових умовах, ніяких уточнень стосовно жінок не було», — розповів Роман Істомін.

Також на брифінгу Командування Сухопутних військ повідомили, що існує ряд обмежень за віком (від 18 до 60 років), та станом здоров'я. Жінки, які виховують неповнолітніх дітей, теж муситимуть стати на облік. Призивати на службу їх не будуть.

Наразі перелік налічує понад сто професій. Це юристи, журналісти, менеджери, бухгалтери, програмісти, лікарі, журналісти, музиканти, соціальні працівники, співробітники ресторанів і готелів та інші. Повний список за посиланням.

Керівники вестимуть облік військовозобов'язаних на своїх підприємствах. За недотримання цієї норми передбачено штраф. Також документи про взяття на облік перевірятимуть при влаштуванні жінок на роботу.

«Військовий облік жінок — це не щось нове. Ми таку роботу ведемо вже давно, у нас жінки облікуються як медики та офіцери запасу. Наголошуємо, що за всі хвилі мобілізації жодну з жінок не призвали до армії проти її волі. Так буде і після введення обов'язкового військового обліку. Боятися тут нічого», — роз'яснили на брифінгу.

За відмову жінок ставати на військовий облік передбачено штраф в розмірі від 850 до 1500 грн. А керівник підприємства, який не перевірив, чи знаходиться його співробітниця на обліку, муситиме сплатити від 5 500 до 8 500 грн. Про це розповів начальник Київського військкомату Валерій Куценко.

Стати на військовий облік жінки мають до кінця 2022 року.

Новий наказ викликав неоднозначну реакцію суспільства. Соціологиня та радниця голови Полтавської ОДА з гендерних питань Олена Стрельник говорить, що це сталося через відсутність комунікації з боку Міністерства оборони.

«З точки зору гендерної перспективи я не бачу в цьому нічого поганого. Постановка на облік — це не призов. Але суспільству критично не вистачило комунікації. Міністерство оборони має зробити чітку пам'ятку, що це означає для жінок, що буде з тими, які стануть на облік у різних ситуаціях. Такі питання не можна вирішувати без комунікації із суспільством», — прокоментувала Олена Стрельник.

На новий наказ Міністерства оборони жінки вже відреагували у соцмережах.

Нагадаємо, раніше ми публікували великий фоторепортаж до Дня Збройних Сил України.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар