«Здався без бою» – у Полтаві демонтували пам'ятник Зигіну

4 серпня близько 9:30 у Полтаві до пам'ятника Зигіна прибула техніка й демонтувала монумент.

poltavska-khvilia_xcwi/LCDxbmeVg.jpeg

Кошти на демонтаж пам'ятника з міського бюджету не витрачали. Демонтований монумент перевезли до бази комунального підприємства «Декоративні культури». Надалі комунальники планують прибрати барельєф і п'єдестал, на якому стояв пам'ятник Зигіну.

Автокран та довгомір для перевезення монумента надав депутат Сергій Іващенко з власного будівельного підприємства. Оренду спецтехніки Іващенко оплатив з власного рахунку.

«Ніхто не розумів вагу пам'ятника, адже на нього немає документації. Цей автокран міг підняти значно більшу вагу, ніж пам'ятник», — каже депутат міськради Сергій Іващенко.

За словами секретарки міськради Катерини Ямщикової, наразі комунальники вирішуватимуть, як демонтувати постамент та яка техніка потрібна для проведення робіт. Ймовірно, деякі роботи продовжать наступного дня.

«Зробили більш планомірним процес. Бачили посмішки людей, які демонтували постамент. Зигін, очевидно, здався без бою. Це знак. Наступний крок буде однозначно і у рф, вони точно здадуться. Запланований максимальний комплекс дій для того, щоб демонтувати складні конструкції, які утримували постамент», – прокоментувала очільниця.
Пам'ятник Зигіну на території комунального підприємства

Довідка:

Алєксєй Зигін — російський воєначальник та більшовик, який на думку радянської пропаганди, звільнив Полтаву від нацистів у 1943 році.

«Полтавська хвиля» раніше писала історію про постать Алєксєя Зигіна у нашому блозі. Все, що Зигін зробив для Полтави — помер за 100 км від міста:

«Генерал вирушив на авто в командний пункт у селі Борки, щоб стати командувачем 4-ої армії. Але підірвався на потужній двокорпусній міні, бо проігнорував прохання не звертати з головної дороги».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа
Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар