У Полтаві хочуть встановити пам'ятник зірці німого кіно, яка померла у 25

На сайті Полтавської міської ради 9 серпня розмістили петицію щодо встановлення у місті пам’ятника акторці німого кіно Вірі Холодній.

poltavska-khvilia_xcwi/aPUY-x6VR.png

У петиції йдеться, що 5 серпня виповнилося 130 років з дня народження видатної української зірки німого кіно та нашої землячки Віри Холодної (Левченко).

Автор петиції Дмитро Зубашич запропонував дві локації для пам’ятника: березовий сквер або на місці монумента Зигіну.

Нагадаймо, 4 серпня близько 9:30 до пам'ятника Зигіну прибула техніка й демонтувала монумент.

Віра Левченко народилася 5 серпня 1893 року (за іншими даними — 9 серпня того ж року) у Полтаві. Її батько Василь Левченко був корінним полтавцем, закінчив словесне відділення Імператорського Московського університету й був педагогом у рідному місті, а мати — Олександро-Маріїнський інститут шляхетних дівчат.

Як інформує Полтавський офіс УІНП, Віра Холодна виконала ролі приблизно у вісімдесяти фільмах: Маріанна («Міражі», 1915), Ната («Життя за життя», 1916), Дама напівсвіту («Шахмати життя», 1916), Циркова актриса («Забудь про камін, в нім погасли вогні», 1917), Пола («Мовчи, смутку, мовчи»), Маша («Живий труп»), Віра Сєверна («Тернистий шлях слави»), Антанелла («Жінка, яка винайшла любов»), Кло («Останнє танго»), всі — 1918.

У лютому 1919 року Віра Холодна застудилася і захворіла на тяжку форму грипу, так звану, іспанку — одну з найстрашніших хвороб XX століття. І вже від цієї ж хвороби 16 лютого того ж року, у 25-річному віці, вона раптово померла.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар