У Полтаві лікарі виконали операцію з трансплантації нирки

Лікарі 1-а міської клінічної лікарні виконали трансплантацію нирки дитині.

Про це стало відомо 4 липня з фейсбук-сторінки Ірини Заславець.

15-річній Насті, яка протягом 2 років лікувалася в дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», виконали операцію з трансплантації нирки. Доноркою органу стала 45-річна жінка, яка отримала важкий інсульт. Згодом, лікарі діагностували, що мозок жінки мертвий. Тому син жінки погодився на донорство органів.

Про вроджену патологію нирки дівчина дізналася в 9 років. Лікарі проводили кілька операцій, але проблеми не усунули. Уже в 11 років Настя почала лікуватися в «Охматдиті». По кілька годин Настя лежала під апаратом гемодіалізу, який замість нирок виводить токсини.

«Полтавська міська лікарня вже рік має ліцензію на трансплантації і є учасником пілотного проєкту. Відтак, саме там би й мали відбутися операції. Однак нікому з реципієнтів зі «списку очікування» закладу органи не підходять», — йдеться в публікації Ірини.

Також операцію прокоментувала ексочільниця Департаменту охорони здоров’я Вікторія Лоза:

«Нарешті перший крок зроблено! Три Життя врятовані! Дякую всім хто в процесі становлення трансплантологічної служби в місті Полтава! Сердечно співчуваю близьким загиблої й безмежно вдячна, що погодилися на донорство й дали шанс на життя іншим! Сльози в мене коли пишу це, бо це дійсно надважливо!».
poltavska-khvilia_xcwi/qdxxouknR.jpeg
Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар