У Полтаві перевірили виборчі дільниці на доступність для маломобільних людей

1 липня голова Полтавського обласного осередку «Союзу осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак, представники Київського райвиконкому та організацій осіб з інвалідністю перевірили кілька майбутніх виборчих дільниць на їх доступність для людей з інвалідністю.

poltavska-khvilia_xcwi/sWRJUazng.webp

Проінспектували загальноосвітню школу №25 та Полтавську дитячо-юнацьку спортивну школу №4.

poltavska-khvilia_xcwi/C3e08aknR.webp
«Влада прийняла програму безбар’єрності України і згідно з виборчим кодексом до 2025 року всі приміщення виборчих дільниць повинні бути доступні для голосування. Існує постанова Кабміну, в якій чітко визначені відповідні критерії. Таким чином, законодавча база у нас підготовлена, залишається тільки питання її виконання. А останнє у нас шкутильгає. Тому ми й ініціювали цю роботу за 4 роки до наступних виборів. Перші результати перевірки показали, що у навіть доволі пристосованих для голосування приміщеннях, навіть там, де вже поставленні пандуси, є проблеми для людей з фізичними вадами», зазначив Сергій Чумак.

Виборчі дільниці мають відповідати кільком критеріям, аби люди з інвалідністю могли зручно і безперешкодно проголосувати. Це:

  • обов’язкова наявність пандусів;
  • дублювання шрифтом Брайля усіх написів;
  • яскраве освітлення;
  • спеціальне обладнання туалетів та інше.
poltavska-khvilia_xcwi/DVgJ8-zng.webp

До обох об’єктів, які перевіряли, виникло кілька зауважень. Так, наприклад, у спортивній школі занадто високий поріг на вході, високі пороги у внутрішніх дверних проходах та необлаштований туалет. Виникли питання і до загальноосвітньої школи №25.

poltavska-khvilia_xcwi/57gJUakng.webp
«Наше приміщення має пандус, зручні входи і виходи для людей з інвалідністю, але деякі місця можна асфальтувати, деякі наліпки перед виборами для слабозорих людей розмістити у потрібних місцях та виконати інші вимоги. Все це до виборів ми зробимо», сказав директор загальноосвітньої школи №25 Григорій Ринковий.
poltavska-khvilia_xcwi/zleAUaz7g.webp

Як зазначив Сергій Чумак, за результатами перевірки місцева влада отримає місцевій рекомендації щодо створення умов для голосування на виборчих дільницях для людей з інвалідністю.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар