У Полтаві підприємці долучилися до благодійного фонду для допомоги переселенцям
Полтавський благодійний фонд «Громадське здоров'я» понад 25 років допомагає полтавцям. З початку повномасштабного вторгнення росії благодійники почали допомагати переселенцям і військовим.
Так, з початку війни благодійний фонд зосередився на фандрейзингу, пошуку ресурсів для допомоги населенню, налагодженню логістики доставки «гуманітарки» з інших країн.
Співробітниця благодійного фонду Наталія Златопольська розповіла, що допомогу надають переселенцям, військовим та теробороні. У команді благодійного фонду працюють 20 волонтерів і не лише з Полтавської області. «Гуманітарку» розподіляють між Полтавською, Харківською та Сумською областю.
«Сконцентрувалися на трьох напрямках роботи з людьми й наданні допомоги. Це медична допомога різного формату. В основному — це медичні лінії для лікарень, військових, комплектація аптечок, надання необхідного обладнання або медикаментів. Також є напрям гуманітарний. Тобто в нас утворився гуманітарний штаб, де формуємо допомогу».
Переселенка з Луганської області Олена прийшла до фонду, аби обрати одяг. Вона говорить, що на її батьківщині окупанти зруйнували будинок. Тому наразі тимчасово проживає в Полтавській області.
«Тут вимушені виживати. Немає ні роботи, ні житла, нічого немає. Залишилися без нічого. Зараз проживаємо тимчасово. Як жити далі — не знаю. Хочемо повернутися на батьківщину. Якщо там дадуть на відновлення, то краще ми поїдемо додому. Зараз живемо одним днем. Хочемо додому і тільки додому»
До благодійників долучилися місцеві підприємці. Раніше Віталій та Марина Мостові займалися організацією свят та відпочинку. Проте з початком війни їхній офіс перетворився на гуманітарний хаб фонду.
«Сімейним бізнесом займаємося уже шість років. Це орендоване приміщення служило офісом до 24 лютого, де панувала радість, щастя, люди приходили та ми приймали замовлення на фуршети, банкети. За містом займалися прийомом туристів. Починаючи з 24 лютого зачинилися і потім відкрили, щоб займатися волонтерською діяльністю», — каже Марина Мостова.
Спершу чоловік та дружина допомагали самостійно: готували їжу для військових, відправляли гуманітарну допомогу у Харків. Продуктами, засобами гігієни та одягом допомагали підписники з Instagram.
«Потім приєдналися сюди (до благодійного фонду, — ред.) й виникла ідея тут видавати "гуманітарку" переселенцям. Адже в Харків було вже складніше поставляти й багато переселенців з'явилося тут. Тому вирішили створити хаб в офісі», — каже волонтерка Марина.
До хабу щодня приходять близько 100 людей. Спершу гуманітарний хаб передавав переселенцям одяг, дитячі харчування, засоби гігієни та ліки, а згодом почали роздавати продукти. Нині ж фонд забезпечує підприємців усім необхідним.
Переселенка Олександра, яка отримала «гуманітарку», каже, що виїхала з Сєвєродонецька 14 березня, а за кілька днів до виїзду в їхній будинок прилетів снаряд:
«Опалення немає у квартирі. Що там зараз ми не знаємо. Зараз перебуваємо у школі. Дякуємо центрам, до яких приходимо і нам допомагають. Не вистачає найбільше нормального життя, роботи, яка була до 24 лютого. Будемо повертатися додому, коли все відновляють. Але 70% міста вже немає».
Окрім цього фонд отримує медикаменти від партнерів-благодійників. Уже близько 8,5 тисяч людей та 10 лікарень отримали цільову допомогу.
Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:
Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.