У Полтаві попрощалися з бійцем «Азову» Олександром Шматком

18 листопада у Свято-Успенському соборі провели в останню путь захисника Олександра Шматка.

35-річний військовий Олександр Шматко мав звання сержанта, воював у складі «Азову». 11 листопада біля селища Ямпіль, неподалік Краматорська, потрапив під артилерійський обстріл окупантів. Від ворожого вогню отримав осколкові поранення несумісні з життям.

poltavska-khvilia_xcwi/EU8xPaSSR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/d58bEaISR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LZyxPaIIR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/33p-P-SIg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/g-8bEaIIg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/7HExPaSIR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YvUxP-ISg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dKEbE-ISR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4vUbPaISg.jpeg

В Олександра залишилися троє дітей та вагітна дружина Ірина Шматко. Остання втратила маму Наталію Стребкову в Маріуполі, яка перебувала на території «Азовсталі». Ірина востаннє говорила з мамою 14 квітня. Вона одразу зрозуміла, що щось сталося, коли зник зв’язок з Наталією. Прощання із «Зоряною» відбулося в Києві.

«Під час прощання люди боялися до мене підходити й висловлювати співчуття, бо ми з чоловіком жартували та посміхалися. Насправді я просто була щаслива, що мамине пекло закінчилося», — розповідала Ірина Шматко.
poltavska-khvilia_xcwi/YxlDyaISg.jpeg
Ірина Шматко під час прощання

Батько Ірини — Олексій Стребков також був на «Азовсталі», де потрапив у полон росіян. Впізнати свого батька Ірині вдалося на одному з відео.

«Він, мабуть, спеціально повністю повернувся обличчям в камеру. Я зробила стоп-кадр, і роздивившись, впізнала його. Відтоді займалася тим, щоб його зареєстрували як військовополоненого».

Олексій повернувся додому під час обміну. Згодом військовий почав реабілітацію.

Дружина військового Олександра згадує, що познайомилася із майбутнім чоловіком у 2014 році. Вже тоді Олександр служив в «Азові». Після 24 лютого чоловік пішов добровольцем на фронт. Воював на кількох напрямках фронту. Потім пішов інструктором на полігон.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь
Станіслав Пантелей

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар