У Полтаві попрощалися з бійцем «Азову» Олександром Шматком

18 листопада у Свято-Успенському соборі провели в останню путь захисника Олександра Шматка.

35-річний військовий Олександр Шматко мав звання сержанта, воював у складі «Азову». 11 листопада біля селища Ямпіль, неподалік Краматорська, потрапив під артилерійський обстріл окупантів. Від ворожого вогню отримав осколкові поранення несумісні з життям.

poltavska-khvilia_xcwi/EU8xPaSSR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/d58bEaISR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/LZyxPaIIR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/33p-P-SIg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/g-8bEaIIg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/7HExPaSIR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YvUxP-ISg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dKEbE-ISR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/4vUbPaISg.jpeg

В Олександра залишилися троє дітей та вагітна дружина Ірина Шматко. Остання втратила маму Наталію Стребкову в Маріуполі, яка перебувала на території «Азовсталі». Ірина востаннє говорила з мамою 14 квітня. Вона одразу зрозуміла, що щось сталося, коли зник зв’язок з Наталією. Прощання із «Зоряною» відбулося в Києві.

«Під час прощання люди боялися до мене підходити й висловлювати співчуття, бо ми з чоловіком жартували та посміхалися. Насправді я просто була щаслива, що мамине пекло закінчилося», — розповідала Ірина Шматко.
poltavska-khvilia_xcwi/YxlDyaISg.jpeg
Ірина Шматко під час прощання

Батько Ірини — Олексій Стребков також був на «Азовсталі», де потрапив у полон росіян. Впізнати свого батька Ірині вдалося на одному з відео.

«Він, мабуть, спеціально повністю повернувся обличчям в камеру. Я зробила стоп-кадр, і роздивившись, впізнала його. Відтоді займалася тим, щоб його зареєстрували як військовополоненого».

Олексій повернувся додому під час обміну. Згодом військовий почав реабілітацію.

Дружина військового Олександра згадує, що познайомилася із майбутнім чоловіком у 2014 році. Вже тоді Олександр служив в «Азові». Після 24 лютого чоловік пішов добровольцем на фронт. Воював на кількох напрямках фронту. Потім пішов інструктором на полігон.

Єгор Рудь
Станіслав Пантелей

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар