У Прирічковому парку випиляли чагарники, підсипали доріжки й встановили лави (фото)

18 травня в Прирічковому парку відбулася масштабна толока з прибирання та очищення зеленої зони від хащ. Прибирали комунальники та громадськість. У парку покосили траву, зрізали зайві та аварійні дерева, облаштували доріжки для прогулянок, встановили лавки та смітник.

poltavska-khvilia_xcwi/l2cQJHESg.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»

До толоки зокрема долучився Полтавський осередок офіційного штабного фонду 3 штурмової бригади. Його командир Владислав з позивним «Сап» говорить, що сьогодні разом з ним на толоку прийшло 20 людей.

poltavska-khvilia_xcwi/Uk1lJHPSg.png
Фото — Ми-Полтава
poltavska-khvilia_xcwi/zZej1HESg.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»
«Долучилися, оскільки невдовзі тут відбудеться забіг на підтримку 3 окремої штурмової бригади. Залучили молодь полтавської "Центурії" для облагородження прирічкової зони. Це важливо для забігу, але і надалі треба стояти на засадах порядку. Як співалося в одній легендарній пісні, скільки можна жити в багні. Треба нарешті щось робити, аби ти міг спокійно ввечері з дівчиною прогулятися», — пояснив «Сап».

До прибирання також приєдналися мешканці Левади на чолі з директоркою громадської організації «Прирічковий парк» Мариною Гіль. Днем раніше за ініціативи громадської організації «Річки Полтавщини» водолази очистили пляжі для купання.

poltavska-khvilia_xcwi/EaTx1HESg.jpeg

Сьогодні зібрали сміття, підсипали доріжки, облаштували місця для пікніка, встановили смітник.

Вчора комунальники покосили траву десь на 1/3 площі парку і випиляли чагарники, через які людям страшно було тут гуляти. Ці чагарники та сухостій перебили на мульчу, якою вже сьогодні активісти засипали доріжки.

poltavska-khvilia_xcwi/2Di61HPSR.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»
poltavska-khvilia_xcwi/ptuXJNEIg.png
Фото — Ми-Полтава
«На сьогодні в умовах війни ми не маємо можливості зробити тут тверде покриття. Тому використовуємо такі європейські практики природо-ландшафтних парків. Будемо силами комунальників і громадськості крок за кроком приводити парк до нормального стану», — пояснює організатор толоки, депутат Полтавської міськради Юрій Бражник.

За його словами, грошей з міського бюджету на прибирання не залучали — толоку провели у рамках двомісячника чистоти своїми силами із залученням комунальних підприємств «Декоративні культури» (випиляли чагарники та аварійні дерева), КАТП-1628 (покосили траву), ЖЕО-2 (різні роботи).

poltavska-khvilia_xcwi/RTzixNPIg.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»
poltavska-khvilia_xcwi/i4-nxNESR.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»
poltavska-khvilia_xcwi/CImibHEIg.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»
poltavska-khvilia_xcwi/m2CnbNPSg.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»
poltavska-khvilia_xcwi/3YRixNPSg.jpeg
Фото «Полтавської хвилі»

Двомісячник чистоти триває з 1 квітня і завершиться 1 червня, повідомила очільниця міської ради Катерина Ямщикова:

poltavska-khvilia_xcwi/ROlrJNPSR.png
Фото — Ми-Полтава
«В цей період комунальники обрізають і випилюють фаутні дерева та сухостої, висаджують нові дерева, кущі, квіти, лагодять лави, приводять до ладу урни. Також приділяють увагу сміттю: прибирають контейнерні майданчики, вивезення стихійних сміттєзвалищ, прибирання піску під бордюрами. Цьогоріч вчасно почався покіс трави».

Роботи з благоустрою триватимуть і після завершення двомісячника чистоти.

Толоки в Прирічковому парку влаштовують регулярно, адже там часто гуляють місцеві жителі, приїжджають на пікніки жителі інших мікрорайонів, проводять забіги.

Кілька років тому поряд із парком відвели земельну ділянку під будівництво трьох багатоповерхівок. Це рішення викликало спротив містян, люди виходили на мітинги проти забудови, побоюючись, що згодом на житловий комплекс перетворять увесь парк. У 2021 році депутати ухвалили рішення, яке встановило межі Прирічкового парку – понад 23 гектари території. Як пояснили тоді депутати, визначення чітких меж зеленої зони внеможливить її подальшу забудову.

У січні 2022 року полтавська влада оголошувала конкурс проєктів розвитку Прирічкового парку, але далі цього справа не просунулася через повномасштабну війну.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар