Забудова біля Прирічкового: що відомо про багатоповерхівки та чи збудують набережну

25 червня компанія Novos Development Group презентувала концепцію забудови території, яка обмежена просп. Миру та Прирічковим парком. «Полтавська хвиля» зібрала найголовніше з презентації.

Що відомо про забудовника?

Засновник компанії Novos Development Group Ігор Сірик розповів, що підприємство працює в місті протягом 15 років. За цей час компанія забудувала понад 10 будинків. Тисяча людей отримали квартири в будинках забудовника.

«Кожен будинок супроводжується заміною теплових мереж, мереж водопостачання, водовідведення. За останні роки компанія вклала понад 20 млн грн в інфраструктуру», – сказав Сірик.

Межі Прирічкового парку та будинки

18 червня на сесії Полтавської міської ради визначили межі Прирічкового парку. Під час презентації Сірик прокоментував рішення міськради про визначення меж парку:

«Останні часи було дуже багато маніпуляцій щодо цього приводу. Я вважаю, що ці маніпуляції були на політичній основі. Мені дуже приємно, що на останній сесії міської ради були затверджені межі Прирічкового парку. Філософія нашої компанії ніколи б не дозволила забудувати чудовий берег річки Ворскли в Полтаві».

Площа парку становить 23,3 га. Будівництво буде проводитися на території 1 га. Проєкт має назву Riverside та передбачає будівництво 3 будинків по 16-поверхів. На першому поверсі будинків передбачені комерційні та соціальні об’єкти.

poltavska-khvilia_xcwi/HMQO0Ez7g.jpeg
«Будинки будуть розміщені таким чином, щоби не закривати собою доступ до води. Їхнє вільне розташування буде створювати зелені коридори, які збігаються з наявними напрямами руху містян до річки Ворскли», – сказала директорка з продажу Novos Олена Чабала.

Забудовник планує розділити територію на 3 частини:

  • приватний – для мешканців будинку;
  • менш приватний – для полтавців, які прямуватимуть на відпочинок до парку;
  • публічний простір – для всіх мешканців міста.

Фасади будинків планують зробити зі скла. Забудовник хоче облаштувати простір біля річки, а саме встановити дитячі майданчики, спортивні зони, зони для пікніків та барбекю, зони для проведення занять фітнесом та йогою. Також представники компанії говорять, що передбачене облаштування велосипедних доріжок, які в майбутньому поєднають із територією Прирічкового парку.

Проєктом передбачено будівництво підземного паркінгу, а також планується розміщення дитячих кімнат у двох приміщеннях.

«У наших будинках плануємо розмістити дитячі кімнати, у яких мешканці цих будинків можуть залишати своїх дітей на робочий день, зранку до вечора. Якщо буде бажання із сусіднього будинку прийти й залишити дитину, то немає ніяких проблем», – сказав Сірик.

Проблеми із колектором

Депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков запитав у забудовника щодо проблеми з теперішнім колектором. Сірик розповів, що наразі не відомо, до якого саме колектора приєднуватимуть будинки. Адже після отримання містобудівних умов та обмежень, компанія зможе зробити розрахунки навантаження на будинок.

За словами виконавчої директорки Novos Анни Фоміної, підприємство готове взяти участь у реконструкції мереж колектору:

«Розмовляли із представниками “Полтававодоканалу”, надавали їм запит і отримали відповідь. На даний час попит на воду зменшується, відповідно зменшується й на водовідведення. Тому в цілому навантаження на мережі зменшується на 3 % на рік і приєднання наших будинків не буде жодним чином навантажувати існуючу систему».

За словами депутата міськради Юрія Бражника, «Полтававодоканал» опублікував інформацію, що модернізація колектору коштуватиме приблизно 100 млн грн. Сірик відповів, що понад 800 млн грн потрібно, щоби відремонтувати колектори у місті:

«Це той приклад, коли забудовники беруть участь і відновлюють ті частини, які дійсно аварійні. Повірте мені, ніхто на себе не візьме відповідальність, щоби приєднати будинок до аварійного колектора. Технічні умови видаються так, аби це було відремонтовано або замінено той відрізок колектору. Ще немає навантажень. Ми звернемося до “Полтававодоканалу”, який порахує і дасть технічні умови»
poltavska-khvilia_xcwi/EP4AAEz7g.jpeg

Набережна біля Ворскли

За словами Сірика, загальна територія ділянки становить 3 га, зокрема 1 га для будівництва та 2 га це територія для вільного доступу, яку не будуть обмежувати парканом.

«Під забудову визначена передня частина парку, яке йде вздовж просп. Миру, де знаходиться лінія електропередач, газова труба середнього тиску. Цю територію плануємо упорядковувати, а на території біля річки будуть зроблені зони відпочинку».

Бражник сказав, що земельна ділянка заважатиме загальному концептуальному будівництву набережної від мосту до мосту. Ймовірно, набережну зможуть збудувати навіть у межах програми «Велике будівництво».

Сірик розповів, що компанія готова поділитися власною територією, аби була можливість збудувати набережну:

«Якщо ви отримаєте кошти, то ми із задоволенням поділимося своєю територією, щоби була набережна від мосту до мосту. Ми готові, бо це рекреаційна зона. Я вас запевняю, якщо буде проєкт від мосту до мосту й буде робитися набережна, ми із задоволенням приєднаємося».

Коли реалізують проєкт

Питання із дозвільною документацією Novos планує вирішити приблизно до весни 2022 року. Адже після затвердження детального плану території є й інші умови перед початком будівництва.

«Потрібно 3–4 роки активно працювати, аби цей проєкт був реалізований», – сказав Сірик.
poltavska-khvilia_xcwi/IdVK0Ez7R.jpeg

Нагадаємо, що земельні ділянки, на яких будуватимуть багатоповерхівки, Novos орендує з 2009 року, а згодом оренду продовжили у 2013 році на 25 років. Навесні забудовник встановив паркан біля Прирічкового парку через що полтавці вийшли на мітинг.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • В
    Віталій
    2 лип.
    І не буде грат, шлагбаумів, електронних замків?! Малоймовірно! Зазвичай, ті хто вкладуються дорого в житло хочуть автономності і закритися від сірої маси... Час покаже як буде насправді.
    Відповісти