«Не руйнуйте наше майбутнє»: У Кременчуці скорочують гуртки

У Кременчуці мер хоче реорганізувати заклади позашкільної освіти, з трьох закладів позашкільної освіти планують зробити один. Але на думку місцевих — виглядає все як захоплення територій.

poltavska-khvilia_xcwi/ZTmFD4p7g.jpeg
Станція юних техніків

Питання про реорганізацію винесли на рішення сесії мерії, 23 листопада, у Кременчуці. Влада запевняє, що все це робиться, аби заощадити бюджетні кошти. Говорять, що зміни будуть лише у адміністративній частині, решта штату працюватиме без змін.

Однак і батьки, і працівники Станції юних техніків говорять, що до цього, вже з 15 вересня міська влада заборонила працювати сумісникам та відкривати нові гуртки в цих закладах, тож понад 15 керівників залишилися без роботи, а близько 400 дітей без гуртків.

Батьки дітей, які ходять на гуртки — проти такого свавілля і за весь цей час писали багато звернень у різноманітні інстанції.

«Полтавська хвиля» звернулася за коментарем до працівників Станції юних техніків. Усі вони починали розмову з нами зі слів — будь ласка, не говоріть мого імені, бо тоді хто знає, що робити.

Станція юних техніків знаходиться у центрі Кременчука. Це найстаріший заклад позашкільної освіти у місті, бо існує уже 87 років. Всього за розміром таких будівель для позашкільної освіти в Україні лише 5. Наразі займатися там можуть діти з 3-х до 18-ти років.

За словами працівниць, з центру міста їх переміщують на вулицю Гвардійська. Люди запевняють, що справа в землі. Адже новобудова в центрі буде значно прибутковіша ніж місце для розвитку дітей.

До слова, нічого про реорганізацію працівникам не повідомляли. Про рішення мера вони дізналися лише на сайті Міської ради. Влада не йде на діалог із містянами. Натомість Малецький говорить, що при перевірці закладу діти, замість гуртка, робили ікебану для директорки на день народження, а журнали про роботу не заповнювалися, тому така позашкільна освіта місту не потрібна.

Працівниці говорять, що такий випадок був. Але за розкладом у дітей була перерва, а не заняття. Тому вони й робили ікебану. Щодо журналу — це був одиничний випадок. Уся інша документація повністю впорядкована.

Батьки ж регулярно пишуть колективні звернення з проханням не реорганізовувати центр позашкільної освіти. Адже заклад дуже зручний для того, аби їхати туди з різних частин міста.

«Просимо Вас допомогти зберегти зразок позашкільного закладу, в якому навчається багато дітей з малозабезпечених сімей. Будь ласка, допоможіть їм здобувати позашкільну освіту там, де є для цього всі умови», пишуть батьки та випускники центру.

Міжнародна асоціація позашкільної освіти просить не реорганізовувати заклад, а створити комісію, щоб розібратися у ситуації.

Як відреагує на звернення громади мер — побачимо 23 листопада на сесії Кременчуцької міської ради.

Нагадаємо, що попри протести громади у Полтаві замість Прирічкового зведуть будинки, а на Героїв АТО, 81 перекриють тротуар.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар