Наперсточники у виконкомі: як Мамай і Ко протягнули рішення по забудові на Героїв АТО (фото, відео)

Люди понад 4 години пікетували міську раду. Не обійшлося і без сутичок. Утім, попри спротив громади міський голова та підконтрольний йому виконком ухвалив рішення про перекриття пішохідних зон у мікрорайоні Сади. Відтак, у найближчі 2 роки мешканці будинків вулиці Героїв АТО будуть змушені продиратись зі своїх дворів не тротуарами, а стежками або ж ходити проїжджою частиною. Подаємо всю хронологію подій сьогоднішніх протистоянь.

poltavska-khvilia_xcwi/5DEfx95nR.jpeg

Будівництво незаконне, а дозволи продовжують давати

Восьма ранку. На термометрі -7°C. Попри мороз під міською радою Полтави збирається натовп з транспарантами. Люди дізналися, що на десяту призначено засідання виконкому, де збираються затвердити дозвіл на перекриття пішохідних переходів за адресою вул. Героїв АТО, 81. Обмежити рух пішоходів хочуть на два роки — забудовнику немає де поставити баштовий кран.

Там, де забудовник планує всупереч постановам суду та кримінальним провадженням збудувати багатоповерхівку. Новобудова, крім того, що запроєктована з порушенням державних будівельних норм, у перспективі може викликати й інфраструктурний колапс, адже комунікації тут давно зношені, а їхнє оновлення в проєкті забудови не передбачене, розповідають протестувальники.

«Дуже багато порушень є на цьому будівництві: підробний договір оренди, який продовжили в 2021 році, зміна кадастрових номерів при подовженні договору оренди, уникнення аукціону в 2021 році. Повідомлення про підготовчі роботи було оформлене також з помилками. Наразі відкрите кримінальне провадження, але слідчі дуже завантажені роботою, і слідство рухається повільно. Слідчий суддя подав клопотання про арешт майданчика в цілому, воно знаходиться в суді. Олександр Федорович (Мамай) нам обіцяв, що жодне рішення не буде прийматися до вияснення ситуації по цій забудові. Але, насправді, протягнули магістральні трубопроводи, і зараз таким чином він протягне рішення про виділення фактично цієї земельної ділянки», – розповідає голова кооперативу Анна Мельникова
poltavska-khvilia_xcwi/QEhfxr57g.jpeg

Пан Геннадій не розуміє, чому влада не хоче чути людей та не виходить на переговори.

poltavska-khvilia_xcwi/eYTWKrc7g.jpeg
Пан Геннадій готовий стояти хоч і увесь день
Нехай перевірять відстань по всіх санітарно-технічним нормам. Будинку немає, а комунікації вже тягнуть. Електрику протягнули, газ. Уже квартири навіть продають у домі якого немає. Комунікації не розраховані на таку кількість будинків, розумієте. Нам жити там треба. Дітям, онукам. Скільки ж це все буде відбуватися?

Люди мерзнуть, місто зупинилось. Мамай тішиться

Загалом під муніципалітетом зібралось із півсотні людей. Переважно люди зрілого та поважного віку. Кажуть, молодь на роботах, та й дітей до садочків і шкіл треба виряджати. Тож, на амбразуру вийшли ті, хто залишився вдома або відпросився з роботи. Мерзли годину, а зрозумівши, що влада міста ігнорує їхні заклики, вирішили переходити до рішучих дій. Тобто переходити дорогу.

Натовп рушає до пішохідного переходу навпроти міської ради та починає ходити зеброю, повністю заблокувавши центральну дорожню артерію міста. Поліція реагує майже миттєво. З іншого боку кільця починають спрямовувати громадський транспорт та автівки в об'їзд по вулиці Європейський. А от тролейбусам діватись нікуди. Поволі один за одним збираються під міськрадою, утворивши величезний затор.

Протестувальники тим часом продовжують рух по переходу, скандуючи «Ганьба Мамаю!»

Протестувальники перекрили дорогу прямо під вікнами міського голови — втім ніхто не реагує

Пасажири тролейбусів, зрозумівши, що транспорт найближчим часом не рушить, починають виходити та йдуть пішки. Деякі обурюються незручностями, але більшість висловлюють слова підтримки мітингувальникам. І з посмішками спішать на наступну зупинку. При цьому гроші за проїзд, говорять, не повертають.

Поліція діалогу намагається врегулювати ситуацію — переконують мітингувальників хоча б дозовано пропускати громадський транспорт. Утім люди, пропустили тільки карету швидкої допомоги. Говорять, що триматимуть дорогу в облозі, доки до них не вийде міський голова або секретар міської ради.

"Нехай не сидять в тролейбусі, а виходять нас підтримувати"

Тим часом до переходу під'їжджає автівка інспекції «Полтававодоканалу». Водій спочатку перекрикується з натовпом кількома совами. А потім приймає рішення їхати напролом крізь людей. Зрештою поліціянти змушують його зупинитись і розвертатись.

"Мені треба проїхати" "Йдіть... до Мамая!"

Мамаю імпічмент!

Саме з такими вигуками близько 10:00 частина людей йде до приміщення міськради, щоб узяти учать у засіданні виконкому. Інша половина залишається ходити переходом, аби й далі блокувати дорогу. Тим часом затор розтягнувся вже на кількадесят кварталів: від центру і до зупинки Лялі Убийвовк уздовж Європейської.

poltavska-khvilia_xcwi/jBHn29c7g.jpeg

Сьогодні на вході у міськраду — без сутичок. Охорона по одному пропускає громадськість, проводячи обов'язковий температурний скринінг. Термометр зашкалює, показує ві 31 до 40 градусів, але процедуру треба витримати — камери, — говорять охоронці.

Нагадаємо, 16 листопада полтавці брали штурмом міськраду: як це було (відео)

Зайшовши до міськради, люди одразу ж займають місця в сесійній залі, сідаючи на крісла членів виконкому. Одна із активісток сідає в президії на місце Олександра Мамая.

poltavska-khvilia_xcwi/tIG02r57R.jpeg
Мешканка будинку по вул. Героїв АТО, 83

Спроба перша — система не працює

До сесійної зали під обурені вигуки заходить міський голова Олександр Мамай. Люди вимагають зняти з розгляду скандальне питання. На мера та його родину сиплять прокльонами. По обличчю видно — такого спротиву він не чекав. Остаточно вибиває його з рівноваги активістка, що зайняла його місце. Утім він намагається перекричати натовп і вести виконком, не помічаючи людей. Проте — не судилося. Протягом десяти хвилин обурених вигуків та принижень, члени виконкому не можуть зареєструватись у системі рада — вона не працює. Оголосивши перерву, Олександр Мамай під крики «Ганьба» втікає із зали.

Це вже втретє впродовж місяця міського голову виганяють із залу під свист і вигуки "Ганьба"

Люди мерзнуть — мер розважається

Втікши з сесійної зали міський голова одразу ж ховається в кабінеті — на вході несе варту приватна охорона «Явір-2000». На яких підставах вони перебувають у міській раді та чи є в муніципалітету з ними договір на охоронні послуги кремезні хлопці в умундируванні не відповідають. Тим часом затор у місті росте, адже люди знадвору і досі не розблокували дорогу.

poltavska-khvilia_xcwi/d96uor5ng.jpeg

Членів виконкому тим часом збирають на нараду в заступниці міського голови Наталії Сук. Туди ж і переміщуються люди — бояться, що поки система не працює виконком таємно проведуть за зачиненими дверима. До кабінету вдається потрапити тільки кільком опозиційним депутатам. Нарада майже одразу закінчується, члени виконкому розходяться.

На цих дверях також вартує "Явір-2000"

Поки протестувальники чатують на старост сільрад під кабінетом Сук, Мамай тим часом через чорний хід йде з міської ради. Вже за кілька хвилин отримуємо фото від читачів. Міський голова втік від протестувальників у педуніверситет на представлення нової ректорки. Там само, як нічого й не відбувається, підписує меморандум про співпрацю.

До речі: новообрана ректорка ПНПУ також пообіцяла за 5 років побудувати багатоквартирний будинок на території університету.

Спроба друга — ви говоріть, ваш голос нам приємний

Опівдні з'являється інформація, що члени виконкому, старости та міський голова повернулись до міської ради. Система голосування запрацювала, тож виконком відбудеться. Цього разу в приміщення йдуть всі протестувальники. Чотиригодинний транспортний колапс потроху починає розсмоктуватись.

Тим часом у міській раді справжній ґвалт. Буквально впродовж кількох хвилин без обговорень скандальне рішення про перекриття пішохідної зони, а отже й чергову легалізацію незаконного будівництва прийнято. Його підтримали 21 член виконкому. Один проголосував проти, двоє не взяли участь у голосуванні. Секретар міської ради Андрій Карпов, якому люди закидали зраду виборців, від голосування утримався.

poltavska-khvilia_xcwi/kqEw195nR.jpeg
Рішення прийнято
poltavska-khvilia_xcwi/VCJ0JrcnR.jpeg

Люди вкотре освистують президію на чолі з міським головою. Лунають обурені крики «Ганьба». Хтось із натовпу вигукує: «Старости — підкуплені, продажні шкури Мамая. Звільніть старост». Відповідь не забарилася, вона була лаконічною:

poltavska-khvilia_xcwi/m_Z4a9c7g.jpeg
Що тут скажеш? — Амінь!

Після цього міський голова закрив засідання виконкому і вже під звичні крики натовпу швидко втік із зали.

Нарід чи чернь?

Замість висновків хочеться процитувати Нечуй-Левицького: «А отже я не бидло, а син мін — не теля». Тільки зі знаком питання у кінці. Як показав сьогоднішній день, нинішній владі абсолютно нецікаво

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар