Україні буде складно поєднати різнорідні модифікації західних танків на полі бою — експерти

Західні військові експерти акцентують увагу на тому, що Україна зіштовхнеться з серйозними логістичними, технічними і тактичними викликами, намагаючись використати різні модифікації сучасних західних танків під час визволення окупованих територій.

poltavska-khvilia_xcwi/HR7dH9TVR.jpeg

«Українці будуть мати справу з декількома різними типами обладнання, і для їх обслуговування потрібні будуть різні запасні частини до відповідних одиниць», — зазначає експерт з танкового озброєння Сонні Баттерворт, якого цитує Washington Post.

Видання The Washington Post у своєму матеріалі констатує, що це суттєво посилить українську вогневу міць, але матиме додаткові ускладнення, які, можливо, не всі враховують. Це стосується закупівлі різних типів боєприпасів, підготовки команд, які керуватимуть танками, та організації матеріально-технічного забезпечення для багатьох різних систем озброєння. Адже, наприклад, Німеччина, Польща та Сполучені Штати планують окремі програми підготовки для українських військ.

У свою чергу британські танки Challenger 2 використовують боєприпаси, відмінні від стандартів НАТО. А танки Leopard навіть однієї базової моделі можуть мати відмінності, адже перебувають на озброєнні різних країн. Зі слів експертів, іспанський Leopard A4 має дещо іншу систему керування вогнем чи радіозв’язку, ніж фінська версія, хоча вони і сумісні.

У той же час, Іспанія планує передати Україні партію дещо застарілих Leopard 2A4, котрі перебували у законсервованому стані протягом десяти років і, можливо, потребуватимуть серйозного ремонту.

«Сама по собі, жодна окремо взята система озброєння не може докорінно змінити ситуацію», — зазначив Франц-Стефан Гаді з Міжнародного інституту стратегічних досліджень (Лондон). На його думку, значення тієї кількості танків, які прибудуть у березні, залежатиме від підготовки екіпажів та того, наскільки добре цю техніку вдасться інтегрувати в лінію фронту.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар