Уряд планує обмежити ціну на газ для виробників хліба

Кабінет міністрів планує обмежити ціну на газ власного видобутку для підприємств із виробництва хліба на рівні 25 тисяч гривень за 1 тисячу кубометрів.

poltavska-khvilia_xcwi/ysiQAW07g.jpeg
(Фото — ravdatut.ua)

Про це пише РБК-Україна з посиланням на офіційну постанову Кабміну.

У документі пропонують ціну на газ визначати щомісячно як середньоарифметичне значення котирувань на біржах. Але вона повинна бути не більше 25 тисяч гривень за 1 тис. куб. м (з урахуванням ПДВ).

Також передбачено, що торговельна надбавка не може перевищувати 1%. Планується, що обмеження будуть діяти у період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2022 року.

Такою є реакція уряду на неспроможність виробників хлібу працювати в умовах здорожчання енергоносіїв. Наразі підприємства сплачують 65-75 тисяч гривень за 1 тис. куб. Через це виробники неодноразово попереджали про закриття та перебої в роботі.

«Усі печі на хлібзаводах працюють на газу, це величезні об'єми для підприємств. Якщо раніше енергоносії у нас складали 10-12% собівартості, то зараз це вже 20-25%», прокоментував голова об'єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко виданню Delo.ua.

Крім цього, з початку року на 40% виросли ціни на борошно, у два рази здорожчала електроенергія і збільшився прожитковий мінімум. Виробники б'ють на сполох, адже при такій рентабельності вони не зможуть працювати.

Нагадаємо, що через значне підвищення ціни на газ з 1 січня Пирятинський сирзавод частково обмежить постачання продукції, а далі припинить виробництво.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар