Полтавський «Домінік» та кременчуцький «Рошен» можуть закритися через високі ціни на газ

Частина кондитерських компаній планують повністю або частково згорнути виробництво продукції. Причиною називають надвисокі ціни на газ. Серед таких полтавське підприємство «Домінік» та Кременчуцька кондитерська фабрика "Рошен"»,

poltavska-khvilia_xcwi/eG26cqong.jpeg
Фото: agropolit.com

Про це заявив президент Асоціації Олександр Балдинюк:

«Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції. Адже вартість газу в цьому році зростала щомісяця починаючи з січня, коли його вартість для виробників складала 5,9 тис грн. В минулому місяці виробники купували газ в середньому за цінами близького 40 тис гривень і вже при такій його вартості виробництво багатьох видів продукції було нерентабельним, а виконання раніше підписаних контрактів було збитковим для підприємств галузі. В грудні постачальники пропонували газ 55 по тис. гривень за тисячу кубометрів,  при якій реалізувати вироблену продукцію за економічно обґрунтованими цінами вже було б дуже важко. А  при вартості газу для виробничих потреб в 73 тис. грн. за тисячу кубометрів кондитерським компаніям простіше взагалі згорнути виробництво, адже при такій собівартості продукція буде незатребуваною ні на внутрішньому, ні на зовнішніх ринках», – пояснив Балдинюк.

На думку Балдинюка, з цією проблемою зіткнулось багато харчових галузей. А якщо влада не втрутиться в ситуацію, це призведе до катастрофічних наслідків.

Нагадаємо, Пирятинський сирзавод припинить виробництво

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар