У Диканьці після реконструкції відкрили НВК імені М.В.Гоголя

Сьогодні, 15 грудня, урочисто відкрили навчально-виховний комплекс у Диканьці, який реконструювали близько півтора року.

poltavska-khvilia_xcwi/_vzxnmong.png
Диканський НВК ім. М.В.Гоголя

Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В.Гоголя реконструювали в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та програми «Велике будівництво». Оновлювати навчальний заклад почали в серпні минулого року.

На відкритті НВК у Диканьці був присутній голова полтавської ОДА Олег Синєгубов:

«У цьому закладі є всі абсолютно умови щодо безпеки, протипожежної безпеки, щодо правил доступності. Я думаю, що ця школа запрацює на повну потужність. Зараз тут навчається близько 600 дітей. Після масштабної реконструкції збільшиться кількість дітей, яка може тут навчатися».
poltavska-khvilia_xcwi/d3F-nmonR.png
Олег Синєгубов

На реконструкцію навчального закладу витратили близько 44 мільйонів гривень. Близько 10% — це кошти місцевого бюджету (обласного та диканського, — ред.). Решта — кошти, виділені за програмою Зеленського «Велике будівництво» та кошти Європейського інвестиційного банку.

«Щодо фактичного виконання робіт, то десь близько року тут активно велися роботи. Ми розуміємо, що сюди ще потрібно придбавати комп'ютерну техніку, і оновлювати її. Ще багато чого треба робити. Але вартість конкретно будівельних робіт склала 44 мільйони», — зазначив голова полтавської ОДА.

На урочистостях також був присутній старший спеціаліст сектору регіонального розвитку Європейського Інвестиційного Банку в Україні Рой Дрейкотт, який також висловив свою думку:

«Мені дуже сподобалось і я задоволений якістю будівельних робіт, які були проведені. Мені сподобалось і обладнання. І я хочу сказати, що хотів би бачити таку оновлено школу і в Європейському союзі».
poltavska-khvilia_xcwi/CDIBnmT7R.png
Рой Дрейкотт і Хлоя Алліо

Хлоя Алліо, керівниця операційного відділу з економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва Європейського Союзу в Україні зазначила:

«Мене дуже вразило те, що ми побачили як школа виглядала до реконструкції і як вона виглядає зараз. І я дуже задоволена, що зараз діти можуть отримувати якісну освіту і не перейматися про те, що холодно в класі. Температура у класах і в коридорах школи була лише 12 градусів».

Горячун Надія Євгеніївна, директорка навчально-виховного комплексу, залишилась задоволена результатом та розповідала про попередній стан НВК:

«Приміщення школи збудували у 1977 році й до цього часу жодного разу не реконструювалось. Що наразі змінилося? Це й обладнання, яке прийшло: меблі, гаджети. Це і ремонт, який тепер батькам не треба робити. Це звичайно й облагороджена територія. Також це всі енергоощадні технології, які провели: утеплення вікон, дверей, утеплення самої будівлі мінватою (мінеральною ватою, — ред.). Утеплили фасад. Утеплили сам фундамент будівлі (попередньо викопали та вивезли землю і заслали все піском). І подвір’я повністю красиво уклали плиткою. Повністю змінили дах, який протікав. Як можна вчитися дитині, творити, креативити, коли холодно, коли тече в нас з гори?».

Також директорка навчального закладу зазначила, що на період проведення ремонтних та будівельних робіт діти навчалися дистанційно. Організувати це стало можливим завдяки неабиякій підготовці вчительського складу.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар