В ООН можуть виплатити допомогу двом мільйонам українців — Генсек Гутерреш

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на спільній пресконференції з з Володимиром Зеленським у Києві заявив, що організація об'єднаних націй готова виплачувати готівкову допомогу українцям.

poltavska-khvilia_xcwi/Y5efwuQnR.jpeg
Фото: Кореспондент

За словами Гутерреша, до кінця травня ООН виплати можуть отримати 1,3 мільйона українців, а до кінця серпня — вже два мільйони. Які суми зможуть отримати люди і за яким принципом оберуть адресатів допомоги в повідомленні не йшлося. Однак Генсек зазначив, що виплати мають відбутися в спільній координації з Урядом України.

За словами Гутерреша, така гуманітарна операція нетипова для ООН, оскільки цього разу доведеться виплачувати гроші жителям територій, де функціонує уряд.

«Наша роль — не замінити уряд, а підтримати уряд, тому що Україна — розвинена країна», — сказав Гутерреш.

Він також зазначив, що його організація надає й інші види допомоги: забезпечує медикаментами, протидіє насильству, а також допомагає країнам, які прийняли українських біженців.

«В умовах найгіршого сценарію 25 мільйонів людей можуть потребувати гуманітарної допомоги до кінця року. Ми щиро сподіваємось, що цей сценарій залишиться на папері, але ми зобов'язані бути готовими», — наголосив посадовець.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар