В Україні профінансували закупи інсуліну для регіонів

Із Програми медичних гарантій на закупи інсуліну передали 433 млн грн до субвенції, яка піде в регіони.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Відповідні зміни передбачені в постанові Кабінету Міністрів «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2021 рік». Кошти підуть у регіони й місцева влада повинна забезпечити пацієнтів з інсулінозалежним діабетом потрібними їм ліками. Процес виписки рецептів та отримання препаратів відбуватиметься за чинними правилами категоризації й за паперовим рецептом», – йдеться у повідомленні.

Запуск процесу реімбурсації препаратів інсуліну та лікарських засобів для лікування цукрового діабету через Національну службу здоров’я відбудеться у такі етапи:

  • 1 липня 2021 обов'язковим зроблять ведення медичних записів щодо плану лікування таких пацієнтів та реєстрація їх у системі. Також відбуватиметься навчання лікарів роботі з новими електронними інструментами, які будуть запроваджені в програмі.
  • З 1 жовтня 2021 відшкодовуватимуть вартість цих препаратів через НСЗУ. На інсулін буде запроваджено електронний рецепт — такий, якій діє зараз у програмі «Доступні ліки». Такі рецепти виписуватимуть ендокринологи, а також лікарі первинки.

За прогнозними даними, у 2021 році препаратів інсулінів будуть потребувати понад 217 тисяч людей. Захворювання входить до трійки, які найчастіше спричиняють інвалідизацію, а також смерть. Тому такі пацієнти та їхні потреби — в особливому фокусі Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар