В Україні змінили шкільну програму — вивчатимуть трьох авторів, що писали російською

Міністерство освіти і науки оновило шкільну програму у зв'язку повномасштабним вторгненням росії. Торкнулися зміни таких предметів історія, захист Вітчизни, основи здоров'я, правознавство, географія, література.

poltavska-khvilia_xcwi/SfT2rsiVR.jpeg

Про це стало відомо із сайту МОН.

Тепер уроках історії СРСР вивчатимуть як державу імперського типу. Також робитимуть акцент не лише на репресіях проти українців, а й на опорі насильству. Окремий блок буде присвячений російсько-українській війні.

На уроках «Захист Вітчизни» посилять військово-патріотичну складову. Програму доповнили інформацією про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. ж оновили рекомендації з військової та медичної підготовки.

На уроках «Основи здоровʼя», розширять зміст першого розділу «Безпека і здоров’я людини», який вивчається на початку навчального року в кожному класі. Додано питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу, зокрема: сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, обстрілу тощо, надійне і ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

На уроках правознавства додадуть більше термінів із Міжнародного гуманітарного права, повʼязаних із російсько-українською війною.

На уроках географії обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни перерозподілять. До того ж у зміст теми «Країни Азії» додадуть інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу.

На уроках літератури замість російських та білоруських авторів будуть вивчати твори світових письменників. Ті автори, які писали російською, але були тісно повʼязані з Україною, зокрема Гоголь, Короленко (за вибором), Булгаков («Собаче серце» за вибором учня і вчителя), у програмі залишаються.

Із переліку рекомендованих для вивчення повністю вилучені програми «Література (російська та зарубіжна)», «Російська мова (5—9 класи)», програми з російської мови для 10—11 класів та «Російська мова та література (10—11 класи)».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар