В Україні змінили шкільну програму — вивчатимуть трьох авторів, що писали російською

Міністерство освіти і науки оновило шкільну програму у зв'язку повномасштабним вторгненням росії. Торкнулися зміни таких предметів історія, захист Вітчизни, основи здоров'я, правознавство, географія, література.

Про це стало відомо із сайту МОН.

Тепер уроках історії СРСР вивчатимуть як державу імперського типу. Також робитимуть акцент не лише на репресіях проти українців, а й на опорі насильству. Окремий блок буде присвячений російсько-українській війні.

На уроках «Захист Вітчизни» посилять військово-патріотичну складову. Програму доповнили інформацією про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. ж оновили рекомендації з військової та медичної підготовки.

На уроках «Основи здоровʼя», розширять зміст першого розділу «Безпека і здоров’я людини», який вивчається на початку навчального року в кожному класі. Додано питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу, зокрема: сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, обстрілу тощо, надійне і ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

На уроках правознавства додадуть більше термінів із Міжнародного гуманітарного права, повʼязаних із російсько-українською війною.

На уроках географії обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни перерозподілять. До того ж у зміст теми «Країни Азії» додадуть інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу.

На уроках літератури замість російських та білоруських авторів будуть вивчати твори світових письменників. Ті автори, які писали російською, але були тісно повʼязані з Україною, зокрема Гоголь, Короленко (за вибором), Булгаков («Собаче серце» за вибором учня і вчителя), у програмі залишаються.

Із переліку рекомендованих для вивчення повністю вилучені програми «Література (російська та зарубіжна)», «Російська мова (5—9 класи)», програми з російської мови для 10—11 класів та «Російська мова та література (10—11 класи)».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"