Вакцинація дитини: як полтавці можуть щепити дитину від коронавірусу

Станом на сьогодні, 3 грудня, на дистанційній формі навчання у Полтаві перебуває 67 класів. Окрім цього, 70 полтавських учнів захворіли на Covid-19.

poltavska-khvilia_xcwi/P5FBli27g.jpeg
Фото: ua.news

Про це повідомила заступниця міського голови Світлана Тарашевська.

Саме тому усе частіше говорять про вакцинацію дітей від коронавірусу. Як повідомляють Новини Полтавщини,26 листопада в області вже вакцинували 3265 дітей.

Що робити, аби вакцинувати дитину?

Аби отримати вакцину, треба звернутись до педіатра або сімейного лікаря. Перевірити, чи пройшла дитина всі щеплення згідно Національного календаря щеплень. Якщо так, і немає протипоказань, лікар виписує направлення на вакцинацію.

В обраному вами пункті щеплення, де в наявності є вакцина Pfizer-BioNTech, провести вакцинацію. Щеплення у пункті вакцинації проводиться лише у присутності батьків.

Чи можна вакцинувати від COVID-19 дитину після одужання від коронавірусу або рутинної вакцинації?

Після проведення рутинного щеплення потрібно зачекати 14 днів, а після одужання МОЗ рекомендує провести щеплення через 28 днів.

Чи можна згенерувати дитячий сертифікат вакцинації у «Дії»?

З 2 листопада у застосунку «Дія» можна згенерувати сертифікат про вакцинацію дитини, яка зробила хоча б одне щеплення. Це треба робити через додаток «Дія» когось із батьків. Для цього потрібно додати свідоцтво про народження дитини, в меню «послуги» вибрати «COVID-сертифікат» та відправити запит, документ має «підтягнутись». З 14 років діти можуть самі встановити та авторизуватись в «Дії» за допомогою ID-карти або біометричного паспорту. Сертифікат у паперовому вигляді можна отримали після двох доз.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинувати проти коронавірусної інфекції дітей з 12 років. Щеплення можна зробити вакциною Pfizer.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар