Бустер для полтавців: де і як отримати третю дозу від коронавірусу

Аби отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу, полтавці мають звернутися у центри вакцинації.

poltavska-khvilia_xcwi/4PEYnO17g.jpeg
Фото: pedrada.com.ua

Про це «Полтавській хвилі» розповіла координаторка із вакцинації від COVID-19 в Полтавській області Ольга Бастаногова.

За її словами, щепитися можна усім, хто попередньо вакцинувався двома дозами. Бустер, у свою чергу, має посилити ефективність вакцини проти коронавірусу та забезпечити кращий захист від штаму Омікрон.

«Аби отримати бустерну дозу, необхідно звернутися до сімейного лікаря або у будь-який центр вакцинації. Вона доступна для всіх охочих, — повідомила Ольга Бастаногова, — З собою треба мати те, що і на звичайну вакцинацію. Тобто паспорт і «Дію». Якщо «Дії» немає, то лікарі подивляться в електронній системі охорони здоров'я, чи дійсно у вас були два щеплення, і чи минуло опісля другого 6 місяців».

Чим щепитися втретє?

Як ми писали раніше, 6 січня Ляшко підписав наказ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19. Її можуть зробити усі вакциновані від 18 років.

Як зауважила Ольга Бастаногова, для бустерної дози краще використовувати мРНК-вакцину — Moderna або Pfizer. Однак, хто вакцинувався вакциною CoronaVac МОЗ рекомендує вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За словами координаторки, бустерну дозу можна вводити, якщо після вакцинації минуло 6 — 9 місяців. Опісля третього щеплення дія «ковідного» сертифікату продовжується ще на 270 днів.

Нагадаємо, раніше підписали наказ про введення бустерної дози COVID-вакцини для людей 60+.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар