Ветерани та їхні родини проходитимуть реабілітацію на базі курорту «Миргород»

Полтавська обласна рада планує ухвалити програму з реабілітації ветеранів та їхніх сімей. Таку програму вже має Миргородська міська рада, завдяки якій, захисники та захисниці реабілітуватимуться на базі курорту «Миргород».

poltavska-khvilia_xcwi/FckoH4q4g.jpeg

21 липня Зіньківська, Миргородська, Решетилівська громади підписали меморандум, зокрема про співпрацю у галузі реабілітації військових ветеранів та їхніх сімей.

poltavska-khvilia_xcwi/87R2H4qVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/dFvhHV3Vg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/HAa2N4qVR.jpeg

Миргородська громада перша серед 60 громад області запровадила програму реабілітацію захисників та захисниць. Для цього міська рада виділила 10 млн грн на три роки, а цьогоріч вже використали близько двох мільйонів гривень. Реабілітацію військові-ветерани проходять на базі курорту «Миргород».

«За пів року оздоровилося 85 людей. Це не лише ветерани, а й їхні члени сімей. Подано 102 заявки. Зараз ще 15 людей на оздоровлені», — каже Миргородський міський голова Сергій Соломаха.
poltavska-khvilia_xcwi/2v9JNVq4g.jpeg
Миргородський міський голова Сергій Соломаха

За словами Решетилівської міської голови Оксани Дядюнової, наразі громадам важливо об'єднувати зусилля, щоб підтримувати ветеранів та їхніх сімей:

«Ми постійно відчуваємо підтримку обласної ради і звичайно народного депутата Олега Кулініча. У важкий час найголовніше всім разом працювати над тим, щоб була злагода і мир, щоб люди відчували нашу підтримку».
poltavska-khvilia_xcwi/vw1xH43VR.jpeg
Решетилівська міська голова Оксана Дядюнова

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін впевнений, що згодом власні програми ухвалять Зіньківська та Решетилівська громади, що дасть змогу розширити коло її учасників:

«Підписання меморандуму між трьома громадами — це не тільки співпраця з громадами, а й розвиток ветеранського руху в області. На рівні держави розвивається створення ветеранського управління. Це відповідний акцент країни саме на ветеранському русі. Та кількість ветеранів, яка зараз є, потребує не тільки загального підходу соцзахисту, а й концентрації зусиль».
poltavska-khvilia_xcwi/CEhHIV3Vg.jpeg
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін

Над розробленням програми підтримки ветеранів працює Полтавська обласна рада. У межах програми планують виділити 2,5 млн грн до кінця року. За ці кошти оздоровлюватимуться 250 військових з родинами та сім'ї загиблих воїнів. Програму розглянуть на сесії 28 липня.

«Дуже важливо, щоб реабілітація продовжувалася в індивідуальному порядку, щоб вивести людей з поствоєнного синдрому, а родинні зв'язки залишалися міцними. Наше завдання успішно витримати цей екзамен і надалі закласти кошти на комплексну річну програму на 2024 рік», — говорить голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.
poltavska-khvilia_xcwi/mhX4I43VR.jpeg
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький

Під час реабілітації, ветеранів та їхню родину супроводжуватиме мультидисциплінарна команда, в яку залучені психологи, психіатри, дитячі психологи, соціальні педагоги, масажисти. У межах програми надаватимуться групові та індивідуальні консультації, розвантажувальні заходи.

«Надалі розширюватимемо категорію захисників, які можна охопити таким напрямком психоемоційного розвантаження. Підписаний меморандум дає зможу швидше обмінюватись досвідом між громадами, а також з підписаним документом легше податися на грант, щоб залучити кошти на проєкт, спільно направляти захисників на курорт та інші заклади для відновлення», — прокоментувала помічниця народного депутата Олега Кулініча Тетяна Усик.
poltavska-khvilia_xcwi/z0ltSVqVR.jpeg
Помічниця народного депутата Олега Кулініча Тетяна Усик

Народний депутат Олег Кулініч каже, що питання реабілітації військових підіймалося у Верховній Раді ще до початку повномасштабної війни. Проте, програма відновлення зводилася лише до соціальної адаптації.

«Спробуємо цей пілотний проєкт на рівні області. Надалі домовимося з обласною владою, запросимо Міністерство оборони та Мінсоцполітики, щоб запустити пілотний проєкт для діючий військових на базі курорту "Миргород". Можливо, це дасть поштовх, щоб програму ухвалили на державному рівні».
poltavska-khvilia_xcwi/prshS43Vg.jpeg
Народний депутат Олег Кулініч

За словами Кулініча, надалі програму хочуть розширити на державному рівні, аби реабілітацію також проходили діючі військові.

Нагадаємо, що Полтавщина перша впровадить підрозділ, який опікуватиметься питаннями ветеранської спільноти.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар