Відпочинок «по-багатому»: що робити в Кирилівці і скільки доведеться витратити (фото та інфографіка)

Кирилівка. У кожного з цим місцем свої асоціації. Одні одразу згадують про «пахлаву, поооончікі, крєвєткі», які агітують купити на пляжі. Другі — про Аквапарк чи Луна-парк. Треті, як кореспондентрка «Полтавської Хвилі» — про медуз. А ще ми розкажемо вам скільки коштує дорога, їжа і проживання. Все по-черзі.

Кирилівка: що це за селище і як туди дістатися

Кирилівка розташована на півострові, утвореному двома лиманами — Утлюцьким та Молочним. Поруч знаходиться Федотова коса.

У 2004 році до Кирилівки приєднали два села: Азовське та Степок, завдяки чому наразі сформувалася єдина курортна зона завдовжки майже 15 км.

У Кирилівці соціальна сфера орієнтована на туристів. Є центральний ринок, центральний пляж, бази відпочинку, Луна-парк, Аквапарк, організовані розваги на лимані.

Селище знаходиться за 453 кілометри від Полтави. Це близько 6-7 годин їзди легковим автомобілем і 8-9 годин автобусом.

Зазвичай у Кирилівку з Полтави добираються через турфірми (вартість проїзду на автобусі 600-700 грн в обидві сторони), або ж власним автомобілем. В останньому випадку подорож автівкою «на газу» обійдеться в 1,5 — 2 тис. грн. «На бензині» — то не менше двох тисяч гривень.

Степок

Степок — колишнє село у Якимівському районі Запорізької області. Доїхати до нього можна прямо з Кирилівки — щопівгодини курсують маршрутки. Або ж пройти відстань (7 км) пішки.

Село невеличке, має ринок та багато готелів.

Із плюсів – усе компактно розташоване, поруч гарний лиман та Азовське море. Окрім цього відпочиваючих набагато менше, ніж в Кирилівці, тому Степок підійде для тихого сімейного відпочинку.

Є багато їдалень, кафе. На ринку — кілька сувенірних лавок. Ціни не відрізняються від кирилівських.

Із мінусів — часті перебої із постачанням електрики та напругою. Майже немає розваг. Тому любителям активнішого відпочинку доводиться їхати в Кирилівку.

Вартість проживання

У селищі — сотні баз відпочинку, кілька десятків готелів. Є і приватні сектори, де люди здають кімнатки у власних будинках чи-то у невеликих прибудовах.

Ціни. Найдешевше проживати у приватних секторах. Знайти можна і за 100, і за 200, і за 400 грн за ніч. Проте комфорт за такі гроші мінімальний. Часто тут стоять лише ліжка та столик. Туалет та душові — спільного користування. Кухня зазвичай загальна.

За 600-800 гривень за добу можна орендувати будиночок на базі відпочинку з ліжками та холодильником. Проте на таких базах кухня та туалет зазвичай все одно спільного користування. Серед плюсів — найчастіше бази відпочинку розташовані на першій береговій лінії.

Готелі за такі кошти пропонують невеликі номери із спільним туалетом на поверсі, але з холодильником чи кондиціонером. Розташовані такі комплекси на другій і третій береговій лінії.

Найкращі умови проживання отримують туристи, готові заплатити тисячу гривень за ніч і вище.

Кореспондентка «Полтавської Хвилі» відпочивала у готелі на першій береговій лінії. Він має 4 поверхи, 19 номерів. На даху готелю розташована зона відпочинку із альтанками, всередині яких є місця для сидіння та столик. У підвалі — кафе. У дворі невеликий басейн, дитячий майданчик з гойдалками та пісочницею. Є столики зі стільчиками, мангал та велика дерев’яна лавка-гойдалка.

Ціна за номер — 1350 гривень за ніч. У ньому: вітальня з диваном, телевізором та холодильником, є окремий вихід на балкон, окрема ванна кімната з душовою кабінкою та велика спальня. У спальні ліжко, кондиціонер, велике вікно,шафа та дві приліжкові тумби.

На балконі столик із чотирма стільчиками.

Серед недоліків номеру – поганий дах. Так, в один із днів відпочинку розпочалася злива, через яку номер затопило.

Окрім цього, часто не було необхідного рівня напруги, через що не запускався кондиціонер.

Харчування

Економніше готувати самостійно. Продукти можна придбати у магазинах, або на ринку. Ціни на овочі та фрукти вищі, ніж у Полтаві, але ненабагато (кавуни 20 грн/кг, дині — 30, виноград — 110, персики — 65. Картопля 13,5 грн/кг, яйця — 30 грн за десяток).

Набагато дорожче коштувала риба та морепродутки. Так, за 100 грамів креветок на ринках Степка і Кирилівки просили 25 грн, за мідії – 24 гривні, за кальмара та рапанів – 40 гривень. Вартість риби за кіло стартувала від 200 гривень. Дешевше, за 180 грн, був лише тунець.

Качан кукурудзи стартував від 15 гривень. При чому, дорожче вартували старі, але довгі качани з великими зернами.

Серед вуличної їжі популярні чебуреки, піцца на дровах, кільця та коржики з тандиру.

Чебуреки від 40 гривень. Начинки на вибір – м’ясо, сир та бринза. Також можна було обрати асорті за 50 гривень або окремо додати у свій чебурек зелень, гриби, помідори, сир, бринзу. Піцца на дровах — 150 гривень, кільця з начинками – від 25 гривень, коржик – 20 грн.

Із солодкого – морозиво (від 30 до 45 гривень за порцію), пахлава (35 гривень штука) тощо.

У їдальні обід на двох, який складався із першої страви, м’яса, салату та напою кошує 300 гривень.

У готелі сніданок вартував від 20 до 45 гривень за страву. На вибір: молочні каші, млинці, яєчні, каші, вареники, оладки чи пельмені. Перші страви – у межах 35-55 гривень. Салати від 25 до 65 гривень за порцію. На вибір пропонували основні страви (35 – 90 гривень), страви на мангалі (30-50 гривень); гарніри (25-45 гривень) тощо.

У кафе дорожче. Для порівняння, Цезар у готелі вартував 65 гривень, а у кафе в Аквапарку в Кирилівці на 100 гривень більше.

Якщо ж відпочиваючі не хотіли харчуватися в закладах або ж готувати самостійно, на ринку в Кирилівці можна було придбати їжу, приготовану прямо при тобі на грилі. На вибір – м'ясо, картопля з салом, бринза, адигейський сир, мариновані гриби, перець тощо. Кілограм шашлику тут 250 грн, перепілки – 40 грн за 100 грамів, картопля з салом – 50 грн за шампур.

Щодо напоїв, то літр сидру вартував 40 грн, літр пива – від 30 до 50-и, вино 50-100 грн, квас – 40 грн.

Відпочинок у Кирилівці

Перше, за чим їдуть туристи в Кирилівку, це море. В липні 2021 року відпочиваючим не пощастило: на початку місяця відбувся шторм, після якого у воді значно побільшало медуз.

Їх було стільки, що пливти неможливо, оскільки замість води доводилося гребти прямо по їхнім тілам. Але це було не найжахливіше. Медузи у воду випускали отруту, і після взаємодії із морем пекла шкіра. Особливо страждали «ніжні місця».

Боляче було і тоді, коли медуза випадково торкалася щупальцями. Після цього лишалися великі червоні опіки, які не переставали боліти ще кілька годин.

Червона пляма на спині - наслідок зустрічі з медузою.

Аби вирішити цю проблему, на пляжі в Степку встановили сітку. Відпочиваючі допомагали прибирати медуз, які опинилися по «нашу» сторону, витягали їх на берег сіткою та граблями. Проте, як виявилося наступного дня, це все було марно. Сильна хвиля перекинула через сітку ще більше морських жителів, тож зранку медуз було ще більше.

Багато хто орендував катери і випливав далі в море, там медуз було менше.

На відміну від моря, лиман залишався чистим. Для туристів пропонували поїздку на ретро-кораблі «Ластівка». Вартість квитка — 100 гривень дорослий і 50 грн дитячий. У програмі корабля – вихід на центр лиману, де можна поплавати та позасмагати. Відправка – щодня о 19:00. Прогулянка триває 1 годину 20 хвилин.

Також на лимані пропонували більш активний відпочинок. Наприклад, можна поплавати на каяках чи сап-дошках.

Ще один вид відпочинку – Аквапарк. Вхідний квиток 700 грн. У будні кількість відвідувачів значно менша, ніж у вихідні.

Як повідомляють на сайті аквапарку, це найбільший в Україні водний парк розваг. Тут 8 басейнів, 16 атракціонів для дорослих і 18 для дітей. Найбільший басейн – площею 1720 кв.м.

Що сподобалося:

  • аквапарк великий,
  • для дітей та дорослих – окремі басейни;
  • багато гірок на будь-який смак;
  • чуйний персонал. Допомогли, коли чоловік випадково втопив телефон у басейні, під однією із гірок. Для цього зупинили водопостачання до однієї із гірок, зупинили потік бажаючих з’їхати та викликали людину із окулярами для підводного плавання, яка і дістала з дна басейну телефон.

Що не сподобалося:

  • деякі гірки травмуючі. Після них отримуєш не тільки переляк, а й великі синці на ногах;
  • високі ціни у закладах харчування;
  • розрахунок – лише готівкою.

Порада: якщо збираєтеся відпочивати в аквапарку, захопіть із собою сонцезахисних кремів. Оскільки засмага біля басейнів дуже «чіпляється».

Ще один вид відпочинку – Луна-парк у Кирилівці. Він починає працювати ввечері, о 18:00 і функціонує до 24:00. Квитки на атракціони – від 60 гривень. Найбільш дорогі – ланцюгова карусель, сальто та замок Жаху. Як показує практика, на атракціон «Сальто» не рекомендується йти ситим. Оскільки там велика гойдалка робить 5 обертів на 360 градусів за годинниковою стрілкою, і 5 проти. Багатьом стає зле.

Для дітлахів там є атракціони та багато різних іграшкових лавок. Так як поруч кирилівський ринок, то голодним теж бути не доведеться.

Замість висновків

Кирилівка – це селище, де можна і добре відпочити, і знайти собі забавку на будь-який смак.

Тут облаштовані різноманітні локації з атракціонами, водними гірками, фотозонами. Можна організувати собі як тихий і спокійний відпочинок, так і активний і небезпечний.

Водночас це місце, де «плюють» на закони. Так, там досі по пляжах водять віслюків, поні, коней, носять на плечах орлів, мавпочок, папуг. Тут багато тварин, які страждають задля того, аби туристи зробили «класні фоточки». Є і «тактильний зоопарк».

Окрім цього, тут проблеми із водіями. Багато хто сідає за кермо напідпитку, паркується у неналежних місцях, створює аварійні ситуації.

Більшість вивісок, назв магазинів тощо російською мовою.

Але ж якщо вам подобається Азовське море і різноманітний відпочинок, ви знайдете, чим тут себе зайняти.

Ще з рубрики: "Соціум"