Відсьогодні поліція конфіскуватиме «євробляхи»

З 11 листопада поліція штрафуватиме «євробляхерів» та буде конфіскувати авто.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання РНБО заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський:

«Закон чітко передбачав, на моїй пам'яті, 3 чи 5 строків для можливості легалізації цих транспортних засобів. Поліція протягом цих мораторіїв не накладала штрафів. Тому Нацполіція буде виконувати передбачені законом норми».

Відповідно до законодавства, поліція тепер може зупиняти нерозмитнені «євробляхи» і накладати на їх власників штрафи від 8,5 тис. грн, а також — передавати дані про ці авто до Держмитслужби.

Чому власники «блях» не скористалися пільговим періодом

«Лише 10% «євробляхерів» встигли розмитнити свої авто, — заявили представники руху "АвтоЄвроСила". Деякі з них навіть не намагалися легалізувати свої авто, інші не знайшли коштів для сплати разового штрафу в розмірі 8,5 тис. і вартості розмитнення за пільгою. Самі ж "євробляхери" звинувачують ухвалений закон. Мовляв, він не дав змоги оформити всі машини.»

Є ще одна значна проблема. Найчастіше «євробляхи» оформляли на іноземців, іноземні компанії (іноді фіктивні), а українці використовували їх за дорученням. Тепер, щоб легально оформити машину, треба зняти її з обліку за кордоном. А це без офіційного власника зробити неможливо.

Що чекає на «євробляхерів»

У власників таких авто є три варіанти:

  • вивезти авто за кордон;
  • заплатити штраф та розмитнити авто без пільги;
  • не заплатити штрафи, авто конфіскують.

Деякі авто можна буде розмитнити до 8 лютого, якщо власник такого транспортного засобу з 15 червня 90 днів перебував у зоні ООС.

Всі інші автомобілі, які не пройшли розмитнення, до 8 лютого ще можна вивезти до Європи. Там можна продати й отримати хоч якісь кошти від цього авто.

Якщо ж людина не розмитнила і не вивезла своє авто — її чекають величезні штрафи. Якщо нерозмитнене авто зупинив поліціянт на дорозі, він випише штраф у 8500 грн. За повторну зупинку — 17 000 грн та повідомлення митниці. Митниця зі свого боку виписує штраф 170 000 грн і конфіскує авто.

Здавати автомобілі «на розбирання», як робили раніше, після 10 листопада буде вже не можна. Адже здавання такого авто на запчастини кваліфікується як неправомірні дії щодо товару під митним контролем. Це також загрожує штрафом у 170 000 грн.

Після 10 листопада розмитнення значно подорожчає. Доведеться платити мито (10%), окрім того, значно дорожче обійдеться й акциз. Ціна, залежно від року випуску, може бути вищою на тисячі євро.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар