Верховна рада України прийняла закон про встановлення пільгової ставки на розмитнення «євроблях» — що це дає

15 квітня Верховна рада України ухвалила закон №4643-д, який встановлює пільгову ставку для розмитнення автівок на єврономерах.

Про це повідомив автоблогер Богдан Дмитренко на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з документом, протягом 180 днів після набуття чинності законом, сума акцизного податку визначається платником податку, на якого поширюється дія пункту 98 розділу ХХІ Прикінцеві та перехідні положення Митного кодексу України, за ставкою, визначеною за формулою: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе (де «Ставка базова» – ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, що визначається, виходячи з кількості років, що минула з року виготовлення авто до року визначення ставки податку, та становить від 0 до 150 євро, а Vе – ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, що визначається множенням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного авто в куб. сантиметрах на коефіцієнт, а Fе – ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу).

Закон не діятиме для автівок, які не відповідають стандарту «Євро-2», та на машини, ввезені після 31 грудня 2020 року. Запропоновані норми також не застосовуються до транспортних засобів, з року випуску яких минуло більш ніж 5 років, призначених для перевезення 10 осiб i бiльше, а також до мотоциклів, мопедів і велосипедів.

«Я б сказав би, що це більше закон не про розмитнення, а про легалізацію автівок на єврономерах та приведення їх до порядку, прокоментував Богдан Дмитренко, Це призведе до того, що власники «євроблях» поставлять їх на реєстрацію, чим зменшать проблеми державі. Тим паче, завозити ще більше автівок із-за кордону наразі немає сенсу це дуже дорого та складно».

Як зауважують кореспонденти Укрінформу, за схвалення законопроєкту №4643-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» в другому читанні та в цілому проголосували 235 народних депутатів.

Ще з рубрики: "Обратите внимание"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар