Рада схвалила законопроєкт про олігархів

Народні депутати у першому читанні ухвалили президентський законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

«За» відповідний законопроєкт проголосували 275 нардепів. Зокрема, 231 представник фракції «Слуга народу», 18 нардепів від «Довіри» та 18 від «За майбутнє». «Проти» голосували члени фракції «Європейська солідарність» та «Голос». Утримались члени «ОПЗЖ» та «Батьківщини».

Вказана редакція законопроєкту пропонує визначати олігарха як «особу, що має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), яка одночасно відповідає щонайменше трьом ознаками».

Щоб вважатись олігархом необхідно брати участь у політичному житті, мати значний вплив на засоби масової інформації, бути монополістом на загальнодержавному товарному ринку та володіти активами на більше ніж 1 мільйон прожиткових мінімумів. Якщо три з цих ознак будуть наявні в однієї особи, то вона вноситься в Реєстр олігархів.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар