Депутат від Полтавщини: «Земельна децентралізація — один із головних успіхів минулої парламентської сесії»

Народний депутат від 147-го округу на Полтавщині, член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та голова депутатської групи «Довіра» Олег Кулініч вважає закон про земельну децентралізацію найбільш вагомим законодавчим актом минулої парламентської сесії.

Про це він заявив на офіційній сторінці депутатської групи «Довіра».

«Саме під час цієї сесії нарешті був прийнятий закон, за який особисто я та багато моїх колег боролися ще з позаминулого скликання Ради. Він забезпечив земельну децентралізацію і передав управління землями за межами населених пунктів громадам... Впевнений, що закон про земельну децентралізацію відобразиться у конкретних цифрах у бюджетах громад, адже якраз земля — це основний ресурс, особливо для такої області як наша, Полтавська», — зазначає Кулініч.

Водночас, депутат вважає, що протягом минулої сесії парламенту не всі законопроекти вартували першочергової уваги.

«За “законодавчим спамом” поза розглядом інколи могли опинитися фундаментальні питання місцевого самоврядування, податкової системи, і головне — соціальної сфери. Також прикро, що багато днів парламентської роботи було втрачено просто на розгляд штучних правок до законопроектів», — констатує Олег Кулініч.

Голова депутатської групи «Довіра» переконаний, що успішність того чи іншого закону може визначатися в конкретних цифрах, які показує та чи інша галузь.

«Наприклад, ще протягом позаминулої сесії був прийнятий закон, що мінімізував скрутки ПДВ у аграрній сфері. І от буквально за перші місяці роботи законопроекту, починаючи з кінця першого кварталу, надходження ПДВ зросли в 1,5 рази, а це мільярдні податки», — зазначає Олег Кулініч.

Зі слів парламентаря, податкова сфера у парламенті найбільш динамічна, і саме Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, членом якого є Кулініч, подав за результатами сесії найбільшу кількість законопроектів, які стали законами — 24.

«Як на мене, ключова роль нашого комітету в тому, щоб подолати одну з найбільших проблем України в цілому — це велика кількість зловживань з ухиляння від сплати податків. Мінімізація такого згубного явища могла б принести до бюджету ще приблизно стільки ж коштів, як у ньому вже є зараз, тобто подвоїти його», — резюмував депутат.

Усі свіжі новини Полтавщини знаходяться тут

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар