«Він потрібен і в окопах, і на Майдані» — полтавський філософ проведе лекцію про Шевченка

Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та політології ПУЕТ Ігор Усанов запрошує на відкриту зустріч на тему Шевченко як сталкер української долі, а потім її обговорення.

poltavska-khvilia_xcwi/kZYBWfCVg.jpeg

Про це повідомив організатор Дискусійний клуб «Сентенція» на своїй сторінці.

Обов'язкова реєстрація на захід за посиланням.

«Як потрапити у місце, якого нема? Цим питанням відкриваємо собі шевченкову Україну. Його доля за життя і надалі – доля самої України, а він – її пророк, провидець і завжди сучасник.
Як і що ми вчитуємо сьогодні у шевченкові твори говорить більше про нас, ніж про нього. Шевченко на Майдані та в окопах російсько-української війни потрібний, і він там з’являється», — йдеться в анонсі до зустрічі.

На слухачів чекають роздуми на тему, чому шлях Кобзаря-Перебенді – не романтична подорож до країни мрій, а прорив за межу раціонального сприйняття і з загрозою не повернення до здорового глузду. Втім повернення і так неможливе. Сталкер-кобзар залишається сліпим для цього світу, для звичайного життя та простого людського щастя. Опалена подорожжю в потойбіччя душа вже ніколи не може отямитися від символічних видінь, нав’язливих образів та емоційних напливів, що порушують межу цього світу і роблять його хитким і примарним. Як приклад, офорт «Сама собі у своїй господі» – такий собі внутрішньоутробний стан між світами, застрягла позиція.

Скільки всього важливого з шевченківського містичного досвіду життя тайнописом проявляється у його картинах, поезії та у його світах. Тож, чи дійсно він знав шаманні стежки у глиб народного підсвідомого? Яку техніку регульованого екстазу і зміненої свідомості застосовував? Чи так просто йому все давалося і хто були його провідники, покровителі та якими путівниками він користувався "по той бік", що там шукав і як повертався? І головне — що він виніс зі сновидної реальності зворотної сторони світу та у чому полягало пророцтво української долі?

Відповіді на усі ці питання потребують інструментарію філософської антропології, психоаналізу, мистецтвознавства. Тож, що саме Шевченко-пророк виніс із вічності для нашого часу – залишаємо інтригою для спільного обговорення.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар