Влада Полтави не намагалась зупинити незаконну забудову біля Кадетського

У грудні 2020 року у Полтаві завершили зведення 4-ого поверху будинку, який мав би бути «одноповерховим офісом» упритул до Кадетського корпусу. За пів року побудови місцева влада не змогла ні зупинити забудовника, ні змусити його прибрати зайві поверхи.

Ще минулого року тодішній секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота під час візиту в місто Володимира Зеленського звернувся до Президента з проханням розв'язати питання незаконної забудови впритул до Кадетського корпусу, позаяк Державна архітектурно-будівельна інспекція на звернення міста не реагувала. Президент пообіцяв із цим питанням розібратись. У вересні цього року ДАБІ офіційно припинила виконувати свої повноваження — багатоквартирник, який на папері був реконструкцією одноповерхового офісу, добудували.

poltavska-khvilia_xcwi/-0CuU5c7R.jpeg
Так мав виглядати об'єкт

Відтепер звертатися з усіх питань треба до Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ). Там мають ухвалити рішення — вводити "незаконку" в експлуатацію, руйнувати чи штрафувати забудовника.

Проте, як каже голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, ДІАМ працює, проте нинішня міська влада з цього приводу взагалі не звертається.

«Зараз вже є ДІАМ. Працює онлайн. Ми вже перевіряли: вводили в експлуатацію, отримували документи вже через нього — абсолютно працює все. Звичайно, у нас зараз є технічне питання, як він буде працювати на кінець року. Оскільки дуже велика кількість об'єктів буде вводитися в експлуатацію. Ми 4 приймальних відділень будемо вводити, три школи, два садочки. І це лише одна наша область. Так що хто знає, як витримають сервери, — повідомив очільник ОДА, — Місто має бути більш активним. Оскільки я не отримав від них жодного звернення щодо цієї будівлі. Є органи прокуратури, які також мають право відстоювати інтереси міської територіальної громади в особі міської ради. Вони мають право звертатися до суду. Чи верталися до прокуратури з цього питання — не знаю».

Нагадаємо, що днями голова Полтавської ОДА дав інтерв'ю «Полтавській Хвилі».

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар