ЖЕО чи ОСББ: як полтавцям зекономити на платіжках
Мешканці будинку на вул. Нечуя-Левицького, 21 вирішили відмовитися від ЖЕО. 12 років тому створили ОСББ «Наш дім 21», аби покращити будинок. Для цього об'єднання взяло 2 млн грн кредитних коштів.
Кредитна історія ОСББ розпочалася у 2015 році із встановлення теплових лічильників. Наступного року кредит взяли для ремонту даху. У 2019 році за кредитні кошти замінили труби тепло- та водопостачання.
У 2020 році об’єднання подало заявку на четвертий кредит за програмою фонду енергоефективності «Енергодім» для встановлення індивідуального теплового пункту, балансувальних клапанів та заміни вікон. Наразі в межах цієї програми залишилося утеплити стіни та цоколь будинку.
«Загальна вартість усіх наших кредитів становить понад 2 млн грн, але 3 кредити погасили достроково. Зараз працюємо тільки з фондом енергоефективності, де є відчутна компенсація у 70 %», — розповів голова правління ОСББ «Наш дім 21» Олег Зволинський.
Після першого кредиту жителі будинку почали заощаджувати близько 20 % на платіжках. Після утеплення будинку та встановлення ІТП економія зросла до близько 30 %.
«ІТП — це індивідуальний тепловий пункт, у якому встановлено клапан. Він відсікає зайвий теплоносій із мережі від теплопостачальника. Коли на вулиці тепло, ми беремо небагато тепла з мережі, коли на вулиці прохолодно — більше. Ще в ІТП встановлені міцні насоси, які перекачують нашу воду й зігрівають будинок швидше і краще», — сказав Зволинський.
Чи варто створювати ОСББ прокоментував голова правління об’єднання:
«Це можливість контролювати витрачені кошти в будинку. Люди самостійно можуть вирішувати, що треба зробити в будинку, щоби було комфортніше й економніше».
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.