Як зробити свій день продуктивнішим: магія рефлексивної уваги

Користь, 3 Грудня, 2024

Якщо подібні меми про вас і ви відчуваєте, що бажаєте щось змінити, то у нас є гарні новини. Зробити свій день продуктивнішим та розвинути рефлексивну увагу може бути складно, проте дійсно варте того. Ми зібрали для вас декілька порад, як не тільки як навчитися встигати за день більше, але й почуватися краще.

Рефлексивна увага, не дивлячись на її важливість як складника психологічного здоров’я та саморефлексії, як термін дуже рідко зустрічається в доволі популярних наукпоп книгах з психології. Вона тісно пов’язана з рефлексією, яка означає увагу до своїх вчинків.

Рефлексивна увага – це буквально увага на увагу. Тобто коли ми свідомо «перевіряємо» на чому саме зараз концентруємось. Головне – не перетворити рефлексивну увагу на тривожність, коли тільки й перевіряєш, чи точно робиш усе правильно.

Ідеальний варіант застосування цього інструменту – час від часу перевіряти чи все добре, чи не йде вже 16-та година скролінгу. Більш детально про це розповідається у книзі «Фокус. Про увагу, відволікання та життєвий успіх» Деніела Гоулмана.

І як вже можна було зрозуміти, рефлективна увага невідʼємно повʼязана з продуктивністю. Щоб її покращити, не обов’язково одразу прокидатися о пʼятій ранку, йти на пробіжку та пити воду з лимоном – це навряд допоможе, якщо ви спочатку не зміните свої звички.

Фото — psychology.ua

Нові звички – нові ви

На тему корисних звичок написано багато книг, серед яких вирізняються «Атомні звички» Джеймса Кліра. Але якщо ви не бажаєте читати 300 сторінок американського сторітелінгу, то нижче будуть наведені основні меседжі книги.

Важливо зрозуміти, що в основі звичок лежать стимул, бажання, реакція та винагорода. Зрозумівши ваші бажання, як ви на них реагуєте, та власне чому ви дотримуєтесь цих звичок, яку винагороду ви отримуєте від певних дій – ви зможете регулювати ваше життя.

Окремо корисні звички дійсно можуть мати під собою раціональний сенс, проте якщо вони йдуть у розріз з тим, ким ви є – дотримуватися їх буде складніше.

Простий приклад: якщо ви бажаєте почати бігати о пʼятій ранку, але все ще впевнені, що ви сова, яка в такий час може тільки лягти спати – результат навряд чи буде. Перш за все, вам потрібно змінити власне уявлення про себе і тільки потім підбирати під себе нового нові звички.

Фото — Фото Unsplash

Глибокий фокус замість багатозадачності

Як ми вже писали раніше, (тут гадаю можна додати посилання на матеріал про багатозадачність) багатозадачність – це міф, під яким ховається швидке перемикання уваги між справами, яке, окрім того, що знижує ефективність роботи, ще й створює додаткове навантаження на нервову систему, зменшуючи мотивацію.

Аби встигнути за день зробити купу справ не треба їх намагатися зробити одночасно. Краще виокремити для кожного діла проміжок часу, в який ви повністю поринете в певну задачу. І якраз це підводить нас до наступного, не менш важливого фактору продуктивності.

Фото — serenscape.com

Планування та пріоритезація – наше все

Вирішувати прямо в автобусі віднести посилку на пошту чи поїхати на тренування – не найкраща ідея. Щоб підвищити продуктивність, складіть реалістичний список справ, розташуйте їх за важливістю чи терміновістю. Варто розуміти свої межі, та не писати собі на кожен день по десять справ – ви або не встигнете їх зробити або отримаєте вигорання в кінці тижня.

Найважливіші справи варто зробити одразу, щоб впродовж дня ви не відволікались на думки про те, що вам їх потрібно встигнути. Ви не робот і вам потрібні паузи. Якщо у ваших планах підготовка до іспиту, то робіть кожні 60 хвилин невелику перерву.

Фото — Громадський простір

Відволікаючі фактори – weg! (з німецької буквально дати піти по дорозі)

Якщо ви кожні п’ять хвилин відволікається на соціальні мережі, то застосунки, що обмежують використання певних застосунків – саме для вас. До речі на айфонах є вбудована функція контролю екранного часу, завдяки якій можна обмежити певну групу застосунків. Також може бути корисним покласти телефон в іншу кімнату, а разом з ним й інші речі, які вас можуть відволікти.

Це стосується близьких і друзів, які можуть запропонувати вам посеред дня пройтись по магазинах чи випити кави. Важливо навчитись казати «ні», коли ви розумієте, що дедлайни горять, а вдома вже тиждень не митий посуд.

В намаганнях бути продуктивним по максимуму варто не забувати, що ви людина, життя якої не складається з суцільних справ та завдань. Встигати все та при цьому мати особисте життя – можливо, варто лише знайти золоту середину.


Олександра Штанько для «Полтавської хвилі»

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Правду не розстріляти! Підтримай журналістику.

Останні публікації

«На свята війна не зупиняється»: у Полтавському ТЦК та СП зняли мотиваційний ролик 25 Грудня «На свята війна не зупиняється»: у Полтавському ТЦК та СП зняли мотиваційний ролик Як працюють реєстри після кібератаки — коментар Східної Юстиції 25 Грудня Як працюють реєстри після кібератаки — коментар Східної Юстиції Які ялинки цьогоріч встановили у громадах Полтавщини (фото) 25 Грудня Які ялинки цьогоріч встановили у громадах Полтавщини (фото) Росіяни атакували Полтавщину: деталі 25 Грудня Росіяни атакували Полтавщину: деталі На Полтавщині розширять два природні заповідника 24 Грудня На Полтавщині розширять два природні заповідника Скільки коштуватиме харчування учнів Полтавщини наступного року 24 Грудня Скільки коштуватиме харчування учнів Полтавщини наступного року Мистецтво приготування піци: секрети ідеального тіста 24 Грудня Мистецтво приготування піци: секрети ідеального тіста Понад 13 мільйонів гривень спрямують на житло ветеранам з Полтавщини 24 Грудня Понад 13 мільйонів гривень спрямують на житло ветеранам з Полтавщини Спортсмени з Полтавщини здобули сім медалей на змаганнях з боксу 23 Грудня Спортсмени з Полтавщини здобули сім медалей на змаганнях з боксу У Полтаві замовили ремонт двох дитячих майданчиків 23 Грудня У Полтаві замовили ремонт двох дитячих майданчиків Цього тижня у Полтаві засніжить 23 Грудня Цього тижня у Полтаві засніжить 23 грудня під час тривоги над Полтавщиною збивали дрони 23 Грудня 23 грудня під час тривоги над Полтавщиною збивали дрони Заклади для святкування Нового року, підготовка до виборів та апарат для лікування раку — головне за тиждень 22 Грудня Заклади для святкування Нового року, підготовка до виборів та апарат для лікування раку — головне за тиждень Департамент освіти Полтави планує витратити понад 19 млн грн на перевезення школярів 22 Грудня Департамент освіти Полтави планує витратити понад 19 млн грн на перевезення школярів На Полтавщині працювала ППО 22 Грудня На Полтавщині працювала ППО Полтавець оформив фіктивний шлюб, щоб виїхати за кордон 22 Грудня Полтавець оформив фіктивний шлюб, щоб виїхати за кордон Два дитбудинки сімейного типу отримали житло у Полтаві 21 Грудня Два дитбудинки сімейного типу отримали житло у Полтаві У Полтавському онкодиспансері встановлять апарат для лікування раку 21 Грудня У Полтавському онкодиспансері встановлять апарат для лікування раку Вночі над Полтавщиною збивали ворожі дрони 21 Грудня Вночі над Полтавщиною збивали ворожі дрони Пауерліфтер з Полтавщини встановив новий рекорд України 20 Грудня Пауерліфтер з Полтавщини встановив новий рекорд України
Показати ще