Шість побутових звичок, щоб заощадити електрику
Російські обстріли по енергетиці України спричинили значний дефіцит у мережі електростанцій. Щоб допомогти енергетикам відновлювати зруйноване, ми можемо впроваджувати побутові звички, які заощаджуватимуть не лише енергію, а й платіжки за комунальні послуги.
Вимикайте світло
Себе можна привчити до раціонального використання світла просто вимикаючи його, коли виходите з кімнати. Також можна встановити енергоощадні лампи, які до того ж треба міняти рідше, за звичайні. А під час роботи за ноутбуком чи читання можна ввімкнути настільну лампу замість загального освітлення.
Не залишайте зарядні пристрої в розетках
Навіть якщо ви не заряджаєте свої гаджети, то зарядний пристрій однаково буде використовувати електроенергію, хоч і мінімально.
Встановіть лічильник «День/Ніч»
Цей прилад фіксує електроспоживання окремо вдень та вночі. З 23:00 до 07:00 користувачі лічильника платитимуть за спожиту енергію на 50% нижче порівняно з іншими годинами в добі. Щоб перейти на такий лічильник, потрібно звернутися до обленерго з заявою на встановлення нового лічильника. Далі самостійно купити прилад і чекати на прихід фахівця. Послуга встановлення безкоштовна.
Розраховуйте потрібну кількість води
Якщо збираєтеся кип’ятити воду в електрочайнику, то враховуйте скільки води вам потрібно для горнятка. Не набирайте повний чайник, якщо немає в цьому потреби, щоб він не кип’ятився довше. Також слідкуйте, щоб в чайнику не було накипу, бо без нього він нагріватиметься швидше.
Повністю завантажуйте пральну машину
Часткове заповнення пралки забиратиме однакову кількість електроенергії та води, як і повне. Також обирайте режими відповідні до стану речей: якщо бажаєте лише освіжити, то можна виставити найкоротший цикл прання, а якщо одяг не надто брудний, краще використовувати холодну воду або виставити програму 30°C. У такий спосіб пральна машина витрачатиме суттєво менше енергії.
Готуйте з кришками
Накриваючи посуд для готування він нагріватиметься швидше, тоді часу та енергії витрачатиметься менше.
Щоб впровадити нову звичку потрібно близько 10 тижнів, тому почати піклуватися про енергетику, свій побут та гаманець можна вже сьогодні.
Єлизавета Карпенко для «Полтавської хвилі»