70% водопостачання Полтавщини має порушення санітарних норм

У 2022 році Держпродспоживслужба в Полтавській області здійснила комісійні перевірки понад 300 об’єктів централізованого водопостачання, у 70% яких виявила порушення.

poltavska-khvilia_xcwi/-a_PpkhVR.jpeg

Про це повідомили на сторінці Головного управління Держпродспоживслужби Полтавщини.

З метою запобігання виникнення і поширення інфекційних хвороб у людей служба спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснила комісійні перевірки понад 300 об’єктів водопостачання, з них централізованого – 323, децентралізованого – 31 та 10 об’єктів водовідведення.

Порушення були виявлені на 70 % об'єктах централізованого водопостачання, на 52 % об’єктах децентралізованого водопостачання, а також на 50 % об’єктах водовідведення.

У повідомленні не вказано, які саме джерела водопостачання досліджували. Водночас Полтававодоканал, який здійснює аналіз води щотижня, повідомляє, що всі показники питної води в Полтаві відповідають нормі.

poltavska-khvilia_xcwi/5uvWTzh4g.jpeg

У рамках виробничого лабораторного контролю підприємствами питного водопостачання здійснено понад 36 000 лабораторних досліджень питної води, з них понад 32 000 за санітарно-хімічними показниками, майже 4 000 за мікробіологічними та 13 за радіологічними показниками.

За результатом досліджень у 0,37 % вода не відповідала за санітарно-хімічними показниками та у 0,5% за бактеріологічними показниками. Перевищення було виявлено по фторидах, сульфатах, хлоридах та вмісту сухого залишку.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар