Багатоповерхівки чи стадіон: хто й навіщо розганяє зраду навколо мототреку

Нечасто з'являються новини про будівництво нових об'єктів спортивної та культурної інфраструктури. Ще рідше, коли ініціатором є приватний бізнес. У Розсошенцях незабаром на місці мототреку з'явиться сучасний футбольний стадіон, з усією необхідною, згідно з вимогами УЄФА, спортивною інфраструктурою: місцями для паркування, готелем та тренувальними полями.

Ця новина настільки незвична, що одразу почали з'являтися різноманітні фейки та домисли: «будуватимуть багатоповерхівки», «знесуть дитячий майданчик та захоплять прибудинкову територію», «зруйнують мототрек» — правда у кожного своя. Суспільний резонанс навколо будівництва нових об'єктів у Полтаві справа звична.

Про деталі — що насправді планують побудувати на території мототреку і як — авторка поспілкувалася з будівельником, президентом СК «Полтава» та депутатом Полтавської міської ради Сергієм Іващенком.

Розкажіть, що насправді будуватимете?

Почну з того, що це давня мрія багатьох уболівальників і моя особиста. Сучасний футбольний комплекс зі стадіоном, тренувальними полями, парковками, готелем. Цей крок занесе Полтаву до футбольної карти світу. Повірте, такої інфраструктури наш регіон конче потребував.

Одразу хочу сказати, що робити усе будемо згідно з державними будівельними нормами та вимогами УЄФА. Це якраз той факт, про який мовчать ті, хто запускає ці дивні фейки. Чому мовчать? Бо якщо сказати про це, складніше буде приплести туди багатоповерхівки.

poltavska-khvilia_xcwi/ZYyDIC6Mg.jpeg

Про проєкт: він передбачає футбольне поле з трьома трибунами, що вміщатимуть 9,5 тисяч глядачів. Там ще буде критий футбольний манеж із повнорозмірним полем та два відкриті тренувальні поля зі штучним покриттям: 40мх60м — одне, 20мх40м — друге, дитяче.

Будуть і стоянки для автомобілів, давайте і тут зраду розганяти. Але стоянки потрібні для автомобілів гостей стадіону, персоналу, автобусів, якими приїжджають глядачі. Знову ж, усе регламентується нормами УЄФА.

Ще буде бігова доріжка навколо комплексу, зона для заняття гімнастичними вправами, вуличні тренажери, воркаут-майданчики. Будуть і туалетні кабіни, з якими у нас по всьому місту проблеми, душові, роздягальні. Оця банальна інфраструктура дасть змогу людям прийти та потренуватися на стадіоні.

Повернімося до закидів про багатоповерхівки.

Ага — про «багатоповерхівки». На території уже є збудована, готова чотириповерхова адміністративна будівля. Туди не додаватимуть ще десять поверхів, нічого не зноситимуть і не розширюватимуть. У ній зроблять глибоку реконструкцію. Увага: реконструкцію!

На першому поверсі розмістяться усі необхідні для проведення матчів приміщення. На другому буде офіс СК «Полтава». На третьому — тренажерний зал і гуртожиток для футболістів. Четвертий поверх планується перетворити на готель для приїжджих команд і ресторан. Це та інфраструктура, що доповнює стадіон. Вона має бути. Бо дві пари воріт і руда трава замість газону — це вже точно не про якісний спорт, який ми усі маємо підтримувати.

Уточнимо, під запис: багатоповерхівки будуть? Попереджаю, що інформацію буде використано проти вас, якщо згодом замість бігової доріжки з'явиться торговельний центр.

Ні, не буде там багатоповерхівок, хоч у нотаріуса можемо завірити. Лише адміністративну будівлю реанімуємо. Але, повторюю, далеко не всім вигідно це чути та розуміти. Окремі недополітики перетворили будівництво стадіону на зраду, звідти й чутки про забудову території житловими будинками.

Циркачі ж не виступають, коли трибуни порожні. Тому ці фейкомети використовують людей, брешуть їм в очі, розповідають страшилки, навіть підписи збирають.

Чомусь оббріхують вони, а соромно мені. Тому мені б хотілося вибачитися перед громадою за те, що їх втягнули у це.

Добре, що нагадали. Вихідними мешканці житлових багатоповерхівок збирали підписи проти того, щоб територію забудовували житловими будинками. Що ви про це думаєте?

Так я теж хочу підписати. Дайте мені підписні листи чи скажіть, куди приїхати. Буде ще й підпис мій, якщо проєкту мало.

Для розуміння: крім інших зацікавлених, розхитує цю тему колишній депутат Щербанівської сільської ради за дорученнями свого «патрона». Я у жодному разі не хочу образити мешканців прилеглих будинків, звинуватити їх у заангажованості чи ще у чомусь. Але людьми скористалися, опустившись до маніпуляцій болючим та важливим питанням — інфраструктурою для відпочинку дітей. Якщо простіше, то просто набрехали, що Іващенко забудує територію, де зараз розташований дитячий майданчик. Давайте вже тоді розказувати, що й будинки прилеглі знесуть.

На якому етапі нині будівництво?

Уже розробили проєкт. Також замовили 3D-візуалізацію. Щойно вона буде готова, я одразу надам її журналістам, покажемо громадськості. Там кожний зможе побачити, який вигляд буде мати стадіон після проведення всіх робіт.

poltavska-khvilia_xcwi/7MBdIC6Mg.jpeg

Навіщо стадіон?

Я не до кінця розумію, як таке взагалі можна запитувати. Ви бачили стан спортивної інфраструктури у нас? Усі називають «стадіонами» клапоть землі, на якому стоять зроблені десь у гаражі ворота. Якщо ж стадіон у гарному стані, він або закритий, або платний.

У нас дуже багато талановитої спортивної молоді, команд, які не мають, де тренуватися. Влада дуже любить писати, що той чи та отримали медаль на чемпіонаті, вибороли срібло, золото, привезли кубок. А хтось показує, де ці спортсмени тренуються? А хтось їх підтримує? Чи ми тільки піаримося?

Показовим є те, як відреагували на будівництво стадіону. Люди вірять у те, що тут будуть багатоповерхівки, а стадіону ніколи не буде. Чому? Тому що вони не пам’ятають такого, щоб хтось будував стадіони, не крадучи при цьому з бюджету. І це жахливо.

Я вже боюся казати, що там також буде гурток авіамоделювання для дітей. Навчати дітей буде чемпіон світу з авіамодельного спорту. Ця людина готова працювати та розвивати цей напрям у Полтаві. Не здивуюся, якщо завтра вже придумають, що хочуть побудувати злітну смугу для приватних літаків замість дитячого майданчика. Дарую критикам ідею.

Як плануєте залучати кошти на будівництво?

Усе буде будуватися поступово. Використовуються кошти СК «Полтава». Не сільської ради, не Полтавської територіальної громади, не державні кошти, не мафії. Усе прозоро.

Що чекає на мототрек? Оновлення?

Мототрек є, він буде далі, ніхто нічого зносити не буде. Це зовсім інший комплекс. Він розташований через паркан, де всі й далі можуть займатися. У планах створити на базі нашого стадіону картинговий клуб для дітей, які зможуть займатися на території мототреку.

Скільки триватиме будівництво стадіону?

Повністю стадіон планується добудувати за п'ять років. Спочатку буде підготовлено футбольне поле, глядацькі трибуни й проведена реконструкція будинку.

Висновки від авторки:

Будівництво стадіону має розпочатися уже незабаром. Нас запевняють, що інформація щодо багатоповерхівок — усього лише політичні чвари та маніпуляція людьми. Змушує у це повірити ще й те, з якою наснагою (а здебільшого ще й платно) поширюють чутки. Якщо ж ні, забудовник понесе відповідальність найперше перед громадою. Час покаже, кому можна довіряти.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар