Як стати «криголамом» і підтримувати постраждалих: амбасадори безпеки вчились діяти у ситуаціях, пов’язаних з насильством

У рамках проєкту «Амбасадори безпеки: взаємодія молоді, поліції та громадськості» відбувся воркшоп з розпізнавання і протидії насильству, а також ділова гра «Криголами». Молодь вчилась діяти в ситуаціях, пов’язаних із насильством, долати стереотипи в суспільстві і змінювати соціальні норми.

poltavska-khvilia_xcwi/9DxLl7nHg.jpeg

Учасники проєкту «Амбасадори безпеки» і студенти-психологи з усіх курсів факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» взяли участь у тематичному воркшопі «Розпізнай насильство. Говори. Дій. Допомогай», під час якого отримали глибші знання про проблему насильства, його форми та поширені міфи, а також дізналися про доступні сервіси підтримки постраждалих. Захід організували фахівчині Центру допомоги врятованим – психологині Центру Ольга Целовальник та Катерина Бабінчук, у співпраці з Гендерним центром університету.

poltavska-khvilia_xcwi/P948_7nHg.jpeg

Учасники обговорювали підвищення обізнаності про всі форми насильства, суспільні міфи та стереотипи щодо насильства, доступні сервіси підтримки постраждалих.

Практичні завдання та обговорення допомогли краще зрозуміти, як діяти в ситуаціях, пов’язаних із насильством.

poltavska-khvilia_xcwi/_5rU_n7Ng.jpeg

Фахівчині наголосили, що мета воркшопу — формувати нетерпимість до насильницьких моделей поведінки, розвивати емпатію до постраждалих і підвищувати обізнаність про права людини, водночас важлива турбота про себе: «Щоб допомагати іншим, потрібно мати внутрішні ресурси та енергію. Бережіть себе та підтримуйте тих, хто цього потребує».

Після воркшопу відбулося інтерактивне заняття – настільна гра «Криголами», що спрямована на усвідомлення механізмів змін соціальних норм для запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству. У заході взяли участь вісім активних студенток (максимальна кількість учасників, дозволена регламентом гри), які з ентузіазмом долучилися до обговорення важливих соціальних проблем та пошуку шляхів їх вирішення.

poltavska-khvilia_xcwi/X0Kw_7nHg.jpeg

Ведуча гри – Тетяна Ласкавенко, кейс-менеджерка Центру допомоги врятованим, створила захоплюючу атмосферу, що заохочувала до активної дискусії та співпраці.

«Криголами» – це унікальний тренажер із проєктного менеджменту, створений для засвоєння ключових етапів зміни соціальних норм у громадах. Гра допомагає не лише розуміти, що таке соціальні норми та як вони впливають на домашнє насильство, а й навчає розробляти ефективні ініціативи для запобігання гендерно зумовленому насильству (ГЗН) та домашньому насильству (ДН)», – розповіла тренерка.
poltavska-khvilia_xcwi/oM3wlnnNg.jpeg

Під час гри учасники усвідомлювали вплив соціальних норм на ДН та ГЗН, навчались створенню проєктів згідно з рекомендаціями UNFPA, практикувались у впровадженні складових успішної реалізації проєктів (моніторинг, ресурси, оцінка ефективності), розрізняли діяльність з протидії та запобігання насильству.

«Учасники проєкту не лише отримали важливі знання, а й сформували чітке розуміння того, як власними силами можна змінювати ситуацію в громадах. Це ще один крок до нульової толерантності до насильства та створення безпечного середовища для кожного! Дякуємо студентам за активну участь, а нашим партнерам — за підтримку у боротьбі з насильством! Разом ми можемо зробити суспільство більш безпечним і свідомим!» – прокоментувала очільниця Гендерного центру Полтавської політехніки, керівниця проєкту Олена Дубинка.

Ініціативу «Амбасадори безпеки» впроваджує Громадська організація «Спілка випускників ПОЛТНТУ» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту«EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар