Євген Ричка: електронний квиток впровадять у наступному році
Електронний квиток у Полтаві планують впровадити до весни 2022 року.
Ввести в експлуатацію електронний квиток планують вже з наступного року. Про це в ефірі телеканалу ІРТ повідомив заступник Полтавського міського голови Євген Ричка:
«Я думаю, що з початку року він повинен бути введений в експлуатацію. Плануємо до весни, але якщо раптом будуть якісь складності, то, максимум, — кінець року».
Також Ричка розповів, що в планах міської влади запровадити відразу три електронні системи: електронний квиток, соціальну карта та карту полтавця.
Соціальна карта видаватиметься всім пільговикам для безкоштовного користування громадським транспортом. У запроваджені соціальної карти пан Ричка вбачає свої певні плюси:
«Велика кількість людей на сьогодні користується підробними документами пільгового проїзду і контролювати їх ми не маємо можливості. Введення соціально картки дозволить "відсіяти" всіх псевдопільговиків. Відповідно ми зможемо порахувати правдиву кількість пільговиків у громадському транспорті та збільшимо надходження коштів до міського бюджету».
Електронний квиток потрібен тільки для проїзду у міському громадському транспорті. В майбутньому його планують використовувати також для довготривалих поїздок містом, з пересадками на різні маршрути:
«Наприклад, людині потрібно проїхати з Вакуленець до Центру, потім з Центру до Інституту Зв'язку. Якщо людина, яка вже зробила оплату за проїзд електронним квитком до Центру встигне пересісти на маршрут Інститут Зв'язку за 40 хв (неостаточний час, ред.) — їй не потрібно буде платити повторно. Вона зможе їздити транспортом вільно в межах певного виділеного часу».
Карта полтавця буде виконувати ті ж функції, що й електронний квиток, але з відмінністю: в майбутньому на неї планують робити соціальні виплати.
Заступник міського голови також наголосив на тому, що вартість розрахунку готівкою та безготівковим шляхом у громадському транспорті буде відрізнятись:
«Для того, щоб стимулювати перехід на безготівковий розрахунок буде сформовано дві різні вартості квитків. За розрахунок готівкою — одна сума, за безготівковий розрахунок — менша сума. Перехід на безготівковий розрахунок робиться для того, щоб прораховувати істинний пасажиропотік та задля уникнення тіньового грошообігу».
Контролери та кондуктори ще певний час будуть продовжувати свою роботу, але з цілковитим запровадженням валідаторів та електронного квитка потреба у їхній роботі відпаде.
Нагадаємо, що 23-го листопада у Полтаві вперше протестували Е-квиток.