«Йому рішення депутатів до одного місця» — депутати про вето Мамая на виключення старост з виконкому

Олександр Мамай ветував рішення позачергової сесії Полтавської міськради, яка відбулась 22 грудня. Тоді вирішили, що старости Полтавської громади не братимуть участь у засіданнях міськвиконкому. Натомість до комітету увійшли голова Молодіжної ради та представник ветеранів АТО.

poltavska-khvilia_xcwi/EIwcIQT7g.jpeg
Знімок екрану з трансляції сесії ПМР

Наступного дня під час засідання виконкому старости просили Мамая ветувати це рішення сесії. 24 грудня Мамай вдовольнив це прохання, стало відомо з розпорядження міського голови Полтави.

poltavska-khvilia_xcwi/MbYHGwTng.jpeg
«Це ще раз доводить те, що він [Мамай — ред.] не йде ні на який діалог, що йому рішення міської ради до одного місця, що у нас тоталітарний режим у місті. І за рахунок виконкому намагається керувати містом. Якщо не буде прийнятий бюджет, він намагатиметься жити по 1/12 [від бюджету минулого року — ред.]. Хоча це дурість, звісно. Він би і без старост мав більшість у виконкомі, але хоча б не плював на рішення депутатів», — повідомив депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук.

За словами Матвійчука, через суд це рішення оскаржувати не будуть — надто довго. Треба рухатися дорогою «28-и голосів» (для того, аби «зняти» Мамая з посади мера, треба набрати 28 депутатських голосів+1 «за»).

«Ми йому [Мамаю — авт.] пропонували ще на початку року провести громадські слухання, реєстрували проєкти рішення, щоб саме люди, які проживають на території сіл, обрали тих старостами, кому вони довіряють. Він [Мамай — авт.] призначив тих, хто буде виконувати його вказівки, у тому числі корупційні, — повідомив депутат Полтавської міськради Едуард Волков, — Тому на цей час це є певна червона лінія. Він показав, що йому не потрібні депутати міськради. Його хвилюють тільки особисті амбіції, збагачення і задоволення меркантильних інтересів — своїх і свого оточення».

За словами Волкова, про рішення дізнався нещодавно Тож подальші дії будуть обговорювати у фракції згодом.

Окрім депутатів «Полтавська Хвиля» перетелефонувала ще кільком старостам. Відповів тільки староста Бричківського старостинського округу Павло Бречко. Він відмовився коментувати телефоном, проте запропонував зустрітися і все обговорити.

Нагадаємо, що наступне засідання виконкому попередньо заплановане на 30 грудня.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар