Олександр Мамай повернув улюблених підрядників

Ще зі школи усі знають, що разом із тілом фараона ховали його слуг та родичів. Вони повинні були виконувати всі забаганки господаря у потойбічному світі. У Полтаві — десь так само. Але з підрядниками. Коли з мерського посту пішов Олександр Мамай, світ торгів покинуло й більшість підрядників. Адже саме Мамай був їхньою конкурентною перевагою. Тепер, коли повернувся фараон, воскресли й слуги.

Протягом кількох останніх місяців Мамай, здається, тільки тим і займався, що роздавав підряди. Усі — своїм. Тож далі — лише кілька підприємців, що харчуються виключно із міського бюджету.

ФОП Хачатурян Григорій Ашотович

Про такі міцні стосунки, як в Олександра Федоровича з Григорієм Ашотовичем, мріє чи не кожен. Це — один із тих підрядників, що існує лише завдяки бюджетним коштам. Його єдиний замовник — міське Управління житлово-комунального господарства, від якого підприємець отримав 42 підряди на майже 18,5 млн грн за переважно капітальні ремонти внутрішньоквартальних проїзних доріг житлових будинків.

poltavska-khvilia_xcwi/Wfbv9Y6GR.jpeg
Хачатурян - зліва

Хачатурян Григорій Ашотович також є одним із власників компанії «Будівельник 2016», у якої управління ЖКГ замовило роботи 145 разів. За це з міського бюджету заплатили 179 млн 631 тис. грн.

Ця компанія має низку кримінальних проваджень. Розповімо лише про одне. Так, службовці комітету з конкурсних торгів Управління житлово-комунального господарства, за «відкат», підтасували результати тендеру так, щоб «Будівельник 2016» отримав підряд на утримання вулиць міста. При цьому вони відхилили більш економічно вигідну пропозицію іншого учасника — КП Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця. Це те саме підприємство МШЕД, що його збанкрутували за улюбленою схемою Мамая.

ФОП Геогчян Карен Серьожаєвич

Послугами цього підрядника також охоче користується Управління житлово-комунального господарства. ФОП отримав 19 підрядів на 17,8 млн грн. Він також ремонтує внутрішньоквартальні проїзні дорого житлових будинків.

poltavska-khvilia_xcwi/1gnA9Y6GR.jpeg

Підприємець вказав спільний зі ще одним фаворитом УЖКГ міста номер телефону — ФОП Гогчян Армен Серьожаєвич. Вони мають навіть спільну адресу реєстрації ФОПу. Від міста Гогчян Армен Серьожаєвич отримав 22 замовлення на понад 13 млн грн. Йому довіряли ремонтувати тротуари у місті.

ФОП Олепір Олександр Валентинович

А тепер — про одну з найграндіозніших афер міського голови. Далі про те, як у місті з'явився ліфтовий мафіозі.

Колись Олександр Мамай був від «Совісті України». Він мав однопартійця — Володимира Левченка. А той мав ТОВ «Будкомплект». Саме для останнього довели до банкрутства комунальне підприємство «Ремліфт». Ексоднопартійцю Мамая віддали комунальну техніку, приміщення та «посадили на субпідряд» працівників.

poltavska-khvilia_xcwi/U9uZCLeMR.jpeg

Для цього Олександр Мамай підписав розпорядження, що ним дозволив орендувати комунальне майно. КП «Ремліфт» залишилося без техніки, тож почало програвати торги. Підряди, що очікувано, забрала компанія «Будкомплект».

Згодом дочка Левченка одружилася з Олександром Олепіром. Тоді бізнес став сімейним — підряди на ремонт ліфтів почав отримувати зять соратника Мамая. Управління житлово-комунального господарства заплатило йому понад 25 млн грн за 92 підряди.

Але не все так просто. Читаймо далі.

ФОП Клименко Дмитро Костянтинович

Єдиним, кого цікавлять послуги цього виконавця, є, увага, Управління житлово-комунального господарства міста. 28-річний підприємець отримав понад 12 млн грн за виконання 31 замовлення. Він також ремонтує ліфти.

Ну, здорова конкуренція. Що тут такого? А те, що тут мова все ще про «сімейний підряд». Адже спершу замовлення від міста отримувала мати Дмитра — ФОП Клименко Неля Миколаївна. Її єдиним замовником теж є згадане вище управління: підрядниця отримала 84 замовлення на понад 20 млн грн.

Підприємиця, як це часто буває у Полтаві, спершу мала підряд, а уже під нього реєструвала ФОП. Інакше як пояснити те, що перші підряди на чималу суму вона отримала через кілька місяців після відкриття ФОПа?

poltavska-khvilia_xcwi/q9F7CLeMg.jpeg

Підряди давали й дружині Дмитра Клименка Олені. Її використовували, щоб уникнути загальної системи оподаткування. Протягом трьох років підрядниця виконала 14 замовлень на майже 14 млн грн.

Як пише «Громадське об'єднання Полтава», насправді ж усі ці замовлення виконував Олександр Олепір, про якого — вище. А ці ФОПи були прокладками.

Щоб вас остаточно заплутати: Іпатов Сергій Миколайович, рідний брат Нелі Клименко, декларував дохід, отриманий від «Ремліфту» та є дотичним до ТОВ «Будкомплект». Завіса.

ФОП Кобиш Лариса Анатоліївна

Ця підрядниця отримала від міста 72 замовлення на понад 17 млн грн. Вона ремонтувала ліфти. Єдиний замовник — УЖКГ міста. Але якщо ви думаєте, що у Полтаві є безліч підрядників, а між ними — здорова конкуренція, припиніть негайно.

Лариса Кобиш чомусь вказала номер телефону, що належить Катерині Пустовін. Остання вказана як контактна особа ТОВ «Будкомплект». А її чоловік — Олександр Пустовіт — як керівник компанії.

Тож можемо припустити, що згадані 72 замовлення виконував все той же Олександр Олепір.

ФОП Сокол Олександр Олександрович

Ще один підрядник, якого шанує Управління житлово-комунального господарства міста. Він отримав із міського бюджету 52 замовлення на майже 13 млн грн. Спеціалізується на ремонтах приміщень.

Номером, що вказаний як контактний, також користується будівельна компанія «Лідер строй». З назви зрозуміло, що вона спеціалізується на будівельних роботах. З 2019 року підрядник отримав 21 замовлення на понад 22,7 млн грн.

Засновником є Ісаян Шалва Геворгович, що також отримував замовлення від міста: 35 підрядів на 9,3 млн грн. Замовляти послуги в Ісаяна Геворговича як ФОПа припинили одразу після того, як він зареєстрував «Лідер строй».

Цікавий факт: Ісаян Шалва є одним із засновників Полтавської міської організації політичної партії «Сила людей». Ще одним засновником є Олексій Наказний — засновник «Молодіжного бізнес-клубу» та Полтавської асоціації бізнесу. До складу останньої входять потужні міські підприємці, власники низки бізнесів у різних сферах. Збіг? Можливо.

ТОВ «Будімперія 2017»

Мільйонні замовлення знову почала отримувати скандальна компанія «Будімперія 2017». З 2017 року вони виконали для міста 14 замовлень на понад 75 млн грн.

Керівником компанії є Олексій Лисенко. «Будімперія 2017» є фігурантом низки кримінальних проваджень. Наприклад, слідчі встановили, що Лисенко, спільно з посадовцями Управління житлово-комунального господарства та Управління капбудівництва Полтавської міської ради завищували вартість ремонту покрівлі житлового будинку (замовило Управління ЖКГ) та спортивного майданчика на вул. І. Мазепи (замовило Управління капбудівництва).

Аналогічно вони вчинили й коли ремонтували покрівлю ПТУ у Миргороді: не відремонтували, але директорка закладу підписала неправдиві акти виконаних робіт.

Проте, згідно з чинним законодавством, кримінальні провадження не є перешкодою, тож місто продовжує замовляти роботи у «Будімперії».

Наостанок: зазначу, що усі згадані підприємці працюють виключно з бюджетними установами та лише в Полтаві. Тобто якщо у вас ОСББ і ви хочете замовити ремонт ліфту чи прибудинкової території – не вийде. «Свої» підрядники, заведені Олександром Мамаєм та дотичними, знищують будь-яку конкуренцію, що призводить до здорожчання послуг, адже, крім насильницького монополізму, у вартість закладаються ще й «відкати».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Анастасія Мацько

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар