Колишні Мамая: зять ексоднопартійця мера знову отримує мільйонні підряди

Ніколи такого не було, і ось знову. Варто було лише Мамаю вчергове отримати доступ до бюджету, як усе повернулося у своє річище: сесії перетворилися на стендап-шоу, на цукерках та листівках знову друкують обличчя міського голови, а ліфти ремонтують компанії, які лише на картинках бачили, як влаштований підіймач. Одним словом — свій до свого по своє.

poltavska-khvilia_xcwi/6tj1lODnR.jpeg
Олександр Мамай

У Полтаві дуже люблять ліфти. Їх встановлюють, демонтують, ремонтують поточно та капітально, обслуговують, модернізують, проводять навчання з правил будови та безпечної експлуатації, замовляють проєкти, проводять коригування, знову замовляють проєкти та авторські нагляди. І тут нічого дивного немає, адже для окремих підприємців ліфтові шахти приносять не менше прибутку, ніж золоті.

Олександр Олепір — один із підприємців, що заробляє на ліфтах. Це — зять ексоднопартійця Олександра Мамая по «Совісті України» Володимира Левченка.

Заради компанії Олепіра — ТОВ «Будкомплект» — фактично знищили комунальне підприємство «Ремліфт», щоб віддавати всі підряди на обслуговування ліфтів до приватних рук. «Будкомплект» свого часу отримав техніку та потужності муніципальної структури, а «Ремліфт» відправилося у Валгаллу. Тож, якщо ви коли-небудь застрягали у ліфті, подякуйте Мамаю та його відданості екссоратникам.

Олександр Олепір почав отримувати підряди замість комунального підприємства під час другої каденції Олександра Мамая. Коли ж мера звільнили, фінансування з міського бюджету майже припинилося. Третя каденція стала новим диханням та можливістю надолужити згаяний час. Відтак нині підряди отримує не лише Олепір, але й усі його ФОПи-прокладки.

Міський голова Полтави Мамай задекларував подарунок у 30 мільйонів

Пул підставних підприємців сформувався давно. Коли ФОП Олепіра досягнув максимуму щодо кількості отриманих із бюджету грошей. Щоб уникнути оподаткування, він вибудував сітку ФОПів.

Наприклад, заручився підтримкою родини Клименків. Так, ФОП Дмитро Клименко за пів року отримав 23 підряди на майже мільйон гривень. Усі — допороги, тож навіть не довелося імітувати чесні торги. А його дружина Олена отримала 258 тисяч гривень, перемігши у конкурентних торгах. Ці ж роботи хотів виконати Олександр Забережний з орбіти все того ж Олепіра.

Ремонт ліфтів для Олени Клименко — не єдиний бізнес. Вона досить творча та різностороння особистість. Вона також виготовляє різноманітний декор для дому. Раніше вона працювала флористкою.

poltavska-khvilia_xcwi/G0fB_dvng.png
Не ліфтами єдиними — родина Клименків також виготовляє декор для інтер'єрів

Підряди від міста отримує і матір Дмитра Неля Клименко.

poltavska-khvilia_xcwi/rPIL_ODnR.jpeg
Загалом підрядів на 20 млн грн

Але найцікавіше отримав підряд сам Олександр Олепір. Місто запропонувало поточно відремонтувати 18 ліфтів у Полтаві за 7,4 мільйона гривень. На торги зайшли два учасники: Олепір і ФОП Лариса Кобиш. Тендерний комітет переможцем обрав Олепіра. Здавалося б, а що не так? Торги були? Були. Учасників двоє? Двоє. Усе так, крім того, що Лариса Кобиш — така ж фіктивна підрядниця, як і родина Клименків. Тож торги — вистава для народу, щоб потрібні люди отримали хліб.

Олександр Мамай повернув улюблених підрядників

Такі вистави — тема стара. Так, у березні Лариса Кобиш конкурувала за підряд на майже вісім мільйонів гривень із Забережним. І так далі. За одним сценарієм.

Якщо ви думаєте, що Володимир Левченко пішов на пенсію, адже «дорогу — молодим», помиляєтеся. Його приватне підприємство «Сирена Ойл» продовжує обслуговувати міські комунальні підприємства. У червні цього року поставив КАТП-1628 деталей на майже шість мільйонів гривень.

poltavska-khvilia_xcwi/B95EldDnR.jpeg
Володимир Левченко

«Декоративні культури», переважно у лютому 2021 року, підкинули йому замовлень замалим не на 400 тисяч гривень. А «Міськсвітло» замовило послуг та товарів на понад 300 тисяч гривень.

І це лише кілька родин, що з'явилися в Полтаві завдяки тричі меру. А Мамай — такий собі Віто Корлеоне, який усім робить пропозиції, від яких не можуть відмовитися.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар