Керівник з Мінцифри навчав полтавців користуватись додатком Дія

Як сформувати електронний сертифікат у Дії? Упоратись із цим для когось легким, а для когось і архіважким завданням сьогодні полтавцям допомагав чиновник Міністерства цифровізації, керівник з розвитку е-послуг Мстислав Банік, повідомляє телеканал ІРТ.

Як ми писали раніше, з 9 листопада у Полтаві запрацювали офлайн-пункти підтримки «Дії». Тут волонтери допомагають усім охочим встановити додаток з надання цифрових державних послуг Дія та розібратись як він працює. Найбільший попит нині має послуга — формування сертифікатів про вакцинацію, одужання та новий сертифікат про негативний ПЛР-тест. Працівники команди підтримки також допоможуть у випадку, якщо з якихось причин сертифікат не підтягується у додатку.

Разом із волонтерами консультував цього дня громадян і керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік. Він відвідав пункти Команди підтримки Дії на Полтавщині.

Відео телеканалу ІРТ

У Полтаві таких пунктів підтримки, чотири. Вони покликані допомагати людям, які мають невеликий досвід у користуванні гаджетами.

«Різний рівень цифрових навичок. Хтось наосліп може зайти в Дію, комусь треба підказка, як і де знайти Play Маркет, головне, щоб у людини був смартфон, але навіть якщо його нема, наші волонтери допоможуть створити його через портал Дія, тому тут є ноутбук», — розповів Банік. — Другий момент, зараз ми знаходимося в тестуванні по Ковід-сертифікатів по ПЛР-тестам і тепер можна буде в Дії на основі такого ПЛР-тесту отримати Ковід-сертифікат, він діятиме протягом 72 годин з моменту тесту. Також важливий момент: люди, у яких є паспорт-книжечка також вже можуть створити ковід-сертифікат у мобільному за стосунку, він буде виключно міжнародним, внутрішнього не буде, бо не має, де взяти фото людини, але такий сертифікат в мобільному застосунку буде доступним.

Волонтери, що працюють у пунктах підтримки кажуть — попит на їхню роботу є. Люди звертаються за консультаціями постійно. Загалом на Полтавщині нині відкрито вже 9 центрів підтримки Дія: 4 у Полтаві, 2 у Кременчуці, по 1 — в Горішніх Плавнях, Миргороді та Лубнах.

«Дія» створила сайт-шпаргалку про ковід-сертифікати

За словами заступника губернатора Ігоря Панченка, лише за три тижні в області консультації отримали півтори тисячі людей: зокрема 300 у Полтавському районі та понад 200 — у Лубнах та Миргороді.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар