Хто і навіщо розхитує Полтавську облраду – огляд ЗМІ

Полтавщина — один зі стратегічних регіонів України. Тож не дивно, що тут постійно точиться боротьба за керівні посади. Багатий на родючі землі, нафту, газ і залізну руду край з великим аграрним та промисловим потенціалом не залишає байдужих серед політичних сил. І якщо раніше керівництво областями вели безпосередньо зі столичних кабінетів, то сьогодні, після реформи децентралізації, особливу вагу мають місцеві керівники. Цей факт, з одного боку захищає область та її ресурси від монополістів, з іншого — привносить у роботу обласних рад значний політичний підтекст.

Полтавщина — не виняток. Боротьба за сфери впливу набуває тут нових форм, а окремі політичні сили не цураються жодних схем, щоб взяти під контроль більшість у Полтавській облраді. Про це пише сайт Gazeta.ua у своєму матеріалі «Довіра» чи розбрат: що переможе у Полтавській облраді».

Як повідомляють інформовані джерела Gazeta.ua, наразі у обласній раді сформована неформальна опозиційна група, яка нараховує близько 30 депутатів.

Головним бенефеціаром цієї групи ЗМІ називає народного депутата від групи «За Майбутнє» Юрія Шаповалова, який намагається всіляко розширити цю опозиційну групу, що виступає проти голови обласної ради Олександра Біленького.

«Щоправда, проблема «заговорників» в тому, що опозиційність до Біленького у кожного учасника цієї групи сформована на основі своїх особистих антипатій і стійкого ґрунту під собою це неформальне об’єднання не має», - пише видання.

Як зазначається у матеріалі, «фракція «За Майбутнє» у Полтавській облраді сформована лише з 13 депутатів, тож змушена «набирати штики» в опозицію до Олександра Біленького всюди, де тільки може».

Gazeta.ua пише, що це декілька депутатів фракції «Слуга народу», на яких має вплив Шаповалов, а також колишні представники «Батьківщини» Ірина Степаненко, Руслан Богдан та Іван Сидоренко, які віднедавна стали позафракційними. Список ситуативних союзників фракції «За Майбутнє» розширився й за рахунок інших одіозних персонажів і з депутатської групи «Опозиційна платформа - За життя «Полтава», зокрема Руслана Телятника.

«Подібна ситуація трапляється в області не вперше. Час від часу на горизонті з’являються сили, які намагаються розхитати ситуацію. Як правило, це вкрай одіозні персонажі. Мета їх очевидна: отримати контроль над ресурсами регіону та влаштувати масштабний дерибан», - категорично оцінив Олександр Біленький дії політичних опонентів у коментарі виданню.

У той же час впливовий полтавський депутат Олег Кулініч, який є лідером «Довіри» й стоїть за створенням партії, заявив, що у нього нема особистих конфліктів ні з ким. «Готовий вести діалог з усіма. Але на жоден розподіл посад в облраді я не впливаю. Там є голова обласної ради, є депутати, це не моя, а їхня компетенція», - заявив у коментарі виданню Олег Кулініч.

«Чим завершиться це локальне протистояння в рамках обласної ради - невідомо, але точно зрозуміло, що жодної користі самій області воно не принесе», - зазначається у матеріалі.

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар