Кременчуцький НПЗ готовий збільшити обсяги виробництва

Білорусь навряд чи зупинить постачання своїх нафтопродуктів на український ринок у відповідь на санкції уряду, що стосуються заборони на авіасполучення між країнами. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

«Щоб перекрити потребу в бензині, "Укртатнафта" повинна наростити переробку на 2 млн т, або вдвічі. Це цілком реально. Крім того, в необмеженій кількості є бензин на морі. Там же можна добрати і 1,5 млн т дизпалива, що в сумі з допоб'ємом з Кременчука перекриє білоруський обсяг (+650 тис. т)», — пише він.

Сергій Куюн підкреслив, що Україна без білоруського палива проживе, а от білоруська нафтопереробка без продажів в Україні – навряд чи.

«У цій ситуації радше важливим є питання, що нам робити з нашою енергозалежністю? То ми боягузи з приводу припинення поставок від "Роснафти", тепер переживаємо з приводу Білорусі. Причина — 70% поставок ДТ і 50% поставок бензину йде з цих двох країн. При цьому у нас недозавантажена своя нафтопереробка і морські перевалки. Пора знову виносити це питання на порядок денний », — резюмував Сергій Куюн.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар