Мамай про відсторонення й арешт: «Я виконаю будь-яке рішення суду»

Полтавський міський голова Олександр Мамай 3 січня скликав пресконференцію, на якій розповів журналістам свою точку зору на підозру, яку йому вручила Служба Безпеки України 29 грудня. Зокрема він назвав підозру політичним тиском. Йому інкримінують розсекречення даних про передислокацію збройних сил. Сам мер вину не визнає, але говорить, що готовий виконати будь-яке рішення суду.

poltavska-khvilia_xcwi/g9kzYqpVR.jpeg
Фото: Полтавська хвиля

Міський голова записав відеозвернення до полтавської громади та Президента з проханням захистити його від політичного тиску. Одразу після цього він зібрав пресконференцію.

Ось текст заяви, яку виголосив підозрюваний у держзраді міський голова:

Шановні журналісти я 10 хвилин назад опублікував звернення до Президента України та до Полтавської громади я думаю ви це звернення уже послухали.0
Я думаю не є секретом і ви всі прекрасно розумієте що зараз відбувається. У першу чергу це тиск політичний, на превеликий жаль. Мені здавалося, що у нас країна демократична і у нас є гарант Конституції — президент України і тому я до нього звернувся і звернувся за допомогою.
29 грудня я отримав у кабінеті підозру. До цього часу ніхто мене не викликав. Підозру на мій погляд не обґрунтовану. У підозрі було 2,5 сторінки всього на всього. З підозри я тільки зрозумів те, було висловлювання 15 грудня після проведення виконавчого комітету.
Учора на 10 ранку я був викликаний до слідчого і після того як я отримав подання на запобіжний захід і на відстороння мене від посади там у поданні вже було все написано, що звинувачують мене в тому, що я начебто видав інформацію для засобів масової інформації по збройним силам України.
Хочу вам сказати, що 8-го числа у Полтавську міську раду надійшов лист від голови Військової адміністрації за підписом голови, печатка голови, а також печатка військової частини, для того щоб виділити приміщення. У цьому листі було вказано і номер частини, і адреса приміщення, саме адреса. Якщо ви пам'ятаєте, я на пресконференції ні номер частини, ні адреси не казав. Цей лист пройшов відкритим по відкритим засобам нашої міської ради. Тобто цей лист пройшов в обласній військовій адміністрації, по всім кабінетам цей лист зайшов до нас в канцелярію. Потім цей лист попав мені на стіл, потім я його розписав на першого заступника, потім він був розписаний на управління майном, потім на підставі цього листа ми сформували проект рішення для передачі того приміщення.
Він теж у відкритому доступі і цей проект рішення був проголосований одноголосно на сесії Полтавської міської ради.
Я після вчорашнього дня, коли зрозумів в чому мене намагаються звинувати, я зайшов на сайт Полтавщини за 25 жовтня 2022 року і побачив там статтю голови Військової адміністрації Дмитра Луніна, що на Полтавщині сформували новий елітний ракетний полк повітряного командування «Схід». Я не знаю це відкрита інформація чи закрита інформація. Така сама стаття була у нього опублікована на телеграм-каналі вважаю я, що він порушив закон? Ні, не вважаю. То скажіть мені, будь ласка, в чому тоді порушив закон я?
Наскільки мені відомо, зараз великий тиск на суд. Я думаю, ви теж звернули увагу. На мій погляд на сьогодні чиниться тиск на суд зі сторони моїх сьогоднішніх опонентів. Що стосується роботи, я думаю ви всі прекрасно розумієте, що на сьогоднішній день ми дуже багато допомогли збройними силам України. Це сума понад 150 мільйонів гривень. Я впевнений, що жодне місто такого підпорядкування понад 300 000 населення не вклало скільки грошей, скільки вклали ми.
Я дивився багато коментарів, що хтось буде кудись тікати, хтось буде звідкіляст тікати. Хочу сказати відкритому просторі, ніколи в житті у мене, у моєї родини, у моїх родичів ніколи в житті не було ні за кордоном ні квартири, ні автомобіля, ні посвідчення на проживання. Тому з Полтави я тікати не буду. У минулому році у мене було всього-на-всього чотири дні відпустки. У цьому році мене відпустки не було жодного дня. Тому я і прийняв рішення опублікувати звернення до Полтавської громади і до гаранта нашої Конституції президента України. Що буде на виході, я не знаю. Але мені б хотілося, щоб всі ті люди, які приймають участь зараз в житті моєї особи і в кримінальному провадженні, щоб були об'єктивні неупереджені і незаангажовані. Це Служба безпеки України, це прокурор Полтавської області і безумовно суд.\
Якщо пам’ятаєте, на протязі трьох сесій підряд, депутати не збиралися на сесії. І мені хотілося їх підштовхнути для того, що дійсно нам треба приймати рішення в першу чергу це для забезпечення збройних сил України. Тому що сьогодні саме головне — це перемога. І хочу вам сказати що це спрацювало — 23 числа всі депутати прийшли на сесію проголосували за цей питання і потім пішли. Тобто, чи порушив я закон, це встановлення суд, а що стосується роботи, то я її виконав саме задля збройних сил України.
Це мій арешт. Якщо я буду взятий під варту, то це автоматично відсторонення від посади. Бо я ж не зможу керувати. Це буде приймати рішення суд. Якщо буде прийнято рішення суду не під вартою, а інший спосіб забезпечення, то і не буду я відсторонений від посади і треба буде надалі керувати. Якщо я буду відсторонений від посади, то, чи подобається мені рішення суду, чи не подобається, але я його буду виконувати. Чи буду я його оскаржувати… звісно. А так я виконаю будь-яке рішення суду, яке буде прийняте судом України.

Нагадаємо: 29 грудня Олександру Мамаю СБУ повідомила про підозру. За даними слідства, він поширив дані про нову військову частину, які не розміщували у відкритому доступі ні Міноборони, ні Генштаб ЗСУ.

Як повідомили в Прокуратурі Полтавської області, нині тривають слідчі дії. Санкція передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. Це порушення не передбачає внесення застави. Мамая підозрюють в ч.2 ст. 114-2 ККУ. Правоохоронці також перевіряють причетність міського голови до ч.2 ст 364 ККУ за справою прибиральниць, яким платили з міського бюджету, матеріали якої передали до САП.

Запобіжний захід міському голові мають обрати третього січня. Однак вже кілька суддів заявили про самовідвід від розгляду справи.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • С
    Степан.
    3 січ.
    Мамай красава. Насрать на всіх. У всіх є своя ціна, все залежить від посади . Саньок давай , покажи хто є хто. Вкажи суддям ,прокурорам і СБУ їхне місце. Зовсім страх загубили.
    Відповісти