Мамай витратив близько 2,6 млн грн на шкільні набори для першокласників
Понад три місяці тому до Полтавського окружного адмінсуду надійшов позов від ексмера Полтави Олександра Мамая. Таким чином колишній посадовець заявив про свої наміри повернутися на посаду міського голови. 15 липня апеляційний адмінсуд Харківщини розглянув його позов та повернув його до полтавського суду.
Це означає, що Мамай виграв апеляцію у справі про поновлення, а отже, довго не чекаючи, розпочав свою передвиборчу кампанію, змінивши тактику, обравши своєю цільовою аудиторією батьків першокласників та другокласників.
Свій позов до міської ради Олександр Мамай аргументував тим, що не вважає себе звільненим з посади, а лише відстороненим на період, передбачений вироком суду. В ухвалі суду йшлося про те, що річний строк позбавлення права обіймати посади закінчився, а тому експосадовець може позиватися для повернення у крісло мера. Про це стало відомо 15 липня.
Того ж дня ексочільник міста анонсував «благодійну» роздачу наборів першокласника, аргументуючи це тим, що діти нібито не отримували подарунків цьогоріч від міської ради. Вже за тиждень Мамай оголосив ще про одну роздачу наборів шкільного приладдя для другокласників.
«Кожного року проводимо такі акції і будучи міським головою проводили це з бюджетних коштів. Але сьогодні, на жаль, ймовірно, не можуть знайти таку невелику суму для бюджету, щоб зробити свято для першокласників. Тому ухвалив рішення зробити це свято з нашого офісу. Закупили набори першокласникам. Оскільки до мене було багато звернень від батьків, які торік не отримали набори першокласника, тому ухвалили рішення зробити свято і для другокласників», — прокоментував політик.
За підрахунками «Полтавської хвилі», вартість одного «подарунку» складає близько 1 тис. 341, а всіх двох тисяч наборів — 2,6 млн грн.
Додамо, що загальна ціна є орієнтовною, адже вартість деякого шкільного приладдя залежить від виробника, а тому редакція брала до уваги середню ціну за одиницю. Однак нині не відомо, яка вартість пакунків для другокласників. Імовірно, за комплектацією набори будуть схожими.
«Ще не витрачалися, (аби зібрати дитину до першого класу, — ред.). Тільки у серпні плануємо зібратися. (Сьогодні, — ред.) отримали найнеобхідніше, лишилося купити рюкзак. Звичайно зараз усі хочуть зекономити, коли збираються до школи. Гарний одяг коштує дорого. Тому вирішила взяти такий набір, але звісно ще будемо щось докуповувати», — каже полтавка Ірина.
«У нас ще попереду всі витрати, адже у дитини на початку літа одні смаки, а на кінець літа — інші. Тому закуповувати все необхідне не поспішали. Зазвичай все одно на батьків покладається частина забезпечення. Не можна назвати це навіть дрібницею, адже у наші часі це непогана допомога батькам, яким доводиться нести багато витрат при підготовці до школи», — коментує містянин Дмитро.
«Ми ще нічого не витратили, бо у нашій сімʼї два школярі. Ми ще й переселенці. Тому сподівалися, що хтось нам допоможе. І ось тут така новина, що благодійний фонд Олександра Федоровича допомагає. Тому ми прийшли і отримали. Далі будемо дивитися, що не вистачає і будемо докуповувати», — жителька Полтави Олена.
1 серпня, у день роздачі пакунків батькам першокласників, Мамай дав оцінку як міській владі, так і своїм шансам повернутися на посаду:
«Я завжди говорив, що міську владу повинна оцінювати громада на виборах. Завжди та людина, яка звертається до суду то свої шанси (повернутися на посаду, — ред.) оцінює на 100%. Якби я не оцінював свої шанси, то не звертався б до суду. Якщо повернуся, тоді й будемо розбиратися (зі змінами у міській раді, — ред.)».
Передвиборчі кампанії Олександра Мамая завжди відзначали як «найпомітніші» в інфопросторі ще з його першої каденції – 2010 року. Наприклад, у той період його команда чи не щодня влаштовувала роздачу продуктів для пенсіонерів. А у 2018 році експосадовець влаштовував святкування для дітей та концерти для дорослих.
На додачу до шкільних наборів Мамай продовжував роздавати продуктові набори. За інформацією журналістів, роздача таких наборів супроводжувалася фотографуванням паспортів пенсіонерів, які отримували гречку, олію та інші продукти.
Звісно, поки не йдеться про вибори. Ймовірно, Олександр Федорович Мамай готує свій майбутній електорат, який зможе голосувати за якихось 12 років, коли політик відзначить своє 68-річчя.
Пригадаємо, що 29 грудня 2023 року СБУ повідомило про підозру меру Полтави щодо несанкціонованого поширення інформації про розміщення підрозділів ЗСУ. За даними слідства, експосадовець поширив дані, які не розміщувалися у відкритому доступі ні Генеральним штабом ЗСУ, ні Міноборони.
Після цього справу Мамая кілька разів намагалися розглянути в Октябрському райсуді, проте це не дало ніяких результатів – судді брали самовідвід та відмовлялися обирати запобіжний захід голові Полтавської громади.
2 березня 2023 року ВАКС засудив Мамая у корупційній справі щодо працевлаштування прибиральниць до «Інституту розвитку міста». Суд призначив політику пʼять років вʼязниці із позбавленням права обіймати посади протягом року. Проте, колишнього міського голову звільнили від відбування покарання призначивши іспитовий строк на один рік. На суді прокурор не заперечував проти задоволення подання. Суд взяв до уваги, що протягом іспитового строку Мамай не допускав порушень, до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягувався, виконував покладені обовʼязки.
У березні 2024 року Полтавський суд звільнив Мамая від іспитового строку через закінчення терміну випробування.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.